Saulės energija

Skaičiuojama, kad nuo 2050 metų saulė bus vienas iš pagrindinių šaltinių energijai gauti. Vis tik žmonių sąmonėje dar gyvuoja keletas mitų apie saulės energiją. Vienas iš jų, kad Lietuvoje per daug apsiniaukusių, lietingų dienų, todėl saulės jėgainės statyti neapsimoka. Iš tiesų Lietuvoje saulėtų dienų yra panašiai kaip šiaurės Vokietijoje. Šioje šalyje jau įrengta virš 41 GW saulės elektrinių, o Lietuvoje šių elektrinių galia siekia tik 0,08 GW. Norint išmatuoti saulė jėgainės efektyvumą, reikėtų skaičiuoti, kiek elektros energijos pagaminama per metus. Lietuvoje per metus iš instaliuoto 1 kW sugeneruojama 1000 kWh. Saulės energija daugiausiai generuojama pavasarį ir vasarą, tačiau net ir lietingomis, apsiniaukusiomis rudens dienomis taip pat ji gaminama.

Per kiek laiko galėtų atsipirkti saulės elektrinė?

Elektrinės atsiperkamumas priklauso nuo sistemos galios, pasirinktų modulių tipo, elektros energijos vartojimo grafiko. Specialistų nuomone, saulės jėgainė ant privataus ar komercinės paskirties pastato stogo atsiperka per 9-12 metų laikotarpį. Svarbi yra elektros kaina rinkoje ir šiai brangstant, jėgainės atsiperkamumas greitėja.

Šiuo metu valstybė suteikia 25 procentų paramą, todėl tokia jėgainė gali atsipirkti ir per 7-9 metus. Valstybės paramą gali gauti fiziniai asmenys, įsirengę saulės jėgainę ant nuosavo namo ar daugiabučio namo stogo. Taip pat asmuo, norintis investuoti į saulės elektrinių parką ar žmogus, įsirengęs jėgainę ant žemės nuosavame sklype. Paramos dydis yra 323 Eur 1 kW instaliuotos galios. Šią sumą galima gauti už jėgaines, kurių dydis yra iki 10 kW. Įranga turėtų atitikti Europos sąjungos reikalavimus ir būti nauja. Elektrinėms suteikiama garantija 25-30 metų.

Kuo vertinga saulės energija?

Kuriama saulės energija prisideda prie aplinkos taršos mažinimo. 10 kW elektrinė per metus sutaupytų apie 5000 tonų CO2. 2012 metais įkurta įmonė „Saulės grąža“ yra įrengusi jėgaines ne tik Lietuvoje, bet ir Malyje, kur elektros energijos tiekimas dažnai laikinai nutrūksta ir taip ypač apsunkina darbą ligoninėse. www.saulesgraza.lt tai šalyje pirmaujanti saulės energijos įmonė, teikianti aukščiausios kokybės paslaugas.

Palikite atsiliepimą