Ar šilumos siurbliai yra taupiausias būdas namo apšildymui?

Šiais metais, ženkliai pakilus centrinio šildymo kainoms, aktualus klausimas, kaip taupiai ir efektyviai apšildyti namą. Galima pastebėti, kad namuose vietoje dujinių katilų vis dažniau atsiranda šilumos siurbliai. Galbūt kyla klausimas, ar jie tikrai efektyvūs, ar populiarūs daugiau dėl reklamos ir mados? Pasistengsime atsakyti.

Norėdami surasti efektyviausią šildymo būdą savo namui, jums reikėtų konsultuotis su keliais specialistais. Visi žinome, jog kiekvienas specialistas, atstovaujantis savo įmonę, stengiasi parduoti savo produktus. Todėl pradžioje, susipažįstant su šilumos siurbliais, reikėtų atskirti, kokia informacija apie juos yra teisinga, kokie trūkumai nutylimi, o kokios kalbos tėra reklaminiai plepalai.

Taupesnis sprendimas – mažesnės galios šilumos siurbliai

Visi šilumos siurbliai naudoja elektrą. Kuo didesnės galios įrenginys, tuo daugiau elektros jis sunaudos. Tačiau įrenginio galios negalite nustatyti patys, reikėtų kviesti specialistus, kurie įvertinę namo sandarumą ir šilumos bei karšto vandens poreikius, galės pasakyti, kokios galios šilumos siurbliai veiks efektyviausiai.

Jeigu jūsų namas nerenovuotas, priklauso C ar D energinio efektyvumo klasei, jums reikės galingo įrenginio. Pavyzdžiui, apytiksliai skaičiuojama, kad C klasės 120 kv. m namo apšildymui reikėtų 8 kW galios šilumos siurblio oras vanduo. Geros kokybės „Samsung ClimateHub“ monoblokinio 8 kW siurblio kaina apie 6300 eurų. Tiesa, keičiant senus šildymo katilus į šilumos siurblius galima gauti kompensaciją. Su valstybės parama siurblio kaina būtų apie 3500 eurų. Apskaičiavę šilumos siurblių galią ir kainą nepamirškite paklausti specialistų, kiek įrenginys sunaudos elektros per metus. Gali paaiškėti, kad neapsimoka turėti didelės galios įrenginio, geriau pradžioje renovuoti namą, jį apšildyti, užsandarinti langus, įvesti grindinį šildymą ir tik tada galvoti apie taupesnę šildymo sistemą. Mažesnės galios šilumos siurbliai naudos mažiau elektros ir efektyviai šildys daugelį metų.

Taupiausias sprendimas

Vis tik, šiuo metu vienas iš taupiausių sprendimų – tai saulės elektrinės ir šilumos siurblių derinys. Elektrinė pagamins visą reikalingą energiją namo apšildymui, buitiniams prietaisams, apšvietimui, vandens pašildymui ir netgi elektromobilio įkrovimui (jeigu planuojama jį turėti). Šilumos siurbliai naudos labai pigią energiją, todėl tai bus pigiausias namo apšildymo būdas.

Palikite atsiliepimą