Testas – ar jūs galite auginti šiltnamį?

šiltnamiai pigiauKai pavasarį šiltnamiai pigiau imami pardavinėti sodo centruose ir įvairiose specializuotose parduotuvėse, norisi imti ir nors kartą nusipirkti. Juk šiltnamiai kaina tam tikru metu tikrai vilioja. Tad kodėl gi neišbandžius? Gal klausiate savęs. Pinigų daug neprarasite, kai šiltnamiai kaina nedidele pardavinėjami. Tačiau iš tiesų, reikia pirma savęs paklausti, ne ar jums prieinami šiltnamiai pigiau, o ar jūs kaip žmogus galite dirbti šiltnamyje. Nes vieniems žmonėms tai tampa malonumu ir atgaiva, o kitiems – baisia rutina ir kančia, todėl jų daržovės miršta, ir šiltnamis būna bergždžias. Tegul šis klausimynas jums būna tarsi nedidelis testas. Atsakykite į šiuos klausimus patys sau ir suprasite, ar galite būti geras šiltnamio valdovas.

Ar mėgstate gamtą?

Tai turbūt pagrindinis klausimas, be kurio neapsieisite, norėdami sužinoti, ar jums „duota“ dirbti šiltnamyje. Nes jeigu „duota“, tai gamtą turite mėgti. O jeigu nemėgstate – užleiskite vietą kitiems. Jeigu jus net nupurto nuo minties apie tai, kad reikės prisiliesti prie kokios sraigės ar šliužo, kuriuos rasite kur nors po savo lapinėmis daržovėmis, jeigu žemės darbai atrodo bjaurūs, jeigu mėgstate tik sterilias miesto erdves, tuomet šiltnamis galbūtne jums. O jeigu atsipalaiduojate geriausiai gamtoje ir visada stengiatės į ją ištrūkti, tai galbūt jau dabar turite pirmuosius šiltnamio poreikio pranašus – svogūnus ant palangės ar ką nors vazonėlyje. Tuomet turėti šiltnamį jums labai patiks.

Ar nebijote išsitepti?

Jeigu esate pedantas, kuris viską dirba tik su pirštinėmis, persirengia vos ant rūbų atsiranda milimetrinė dėmė, pagalvokite, ar norėsite to „puvino darbo“, juk išsitepsite gana dažnai. Batai apeis žemėmis, rankos bus nešvarios, o dar gal ir apsitaškysite liedami. Kita vertus – gal kaip pedantui tai kaip tik būtų puiki iškrova – nors kartais išsivolioti ir išsiteplioti šiltnamyje.

Ar valgote daug daržovių?

Labai dažnai vien noras ir poreikis daržovių indikuoja poreikį turėti savo šiltnamį. O jeigu mėgstate tik mėsą, tada nežinia, ar su meile auginsite daržoves.

Ar esate kantrus? Ar visada siekiate tikslo iki galo?

Šiltnamio auginimas ir puoselėjimas pareikalaus kantrybės. Augalai nedygsta, neauga ir nekrauna vaisių taip greitai, kaip norėtumėte.

Ar neplanuojate vasarą ilgam išvykti?

Jeigu paliksite šiltnamį be priežiūros, jis nudžius, ir viskas, kas buvo daryta prieš tai, bus perniek. Jį auginti galima tik tada, kai žinote, kad galėsite prižiūrėti. Arba jeigu turite, kas padėtų, jums išvykus.

Vienas atsiliepimas apie “Testas – ar jūs galite auginti šiltnamį?

  1. Šiltnamis gali labai pagrąžinti sodą, jei yra gražiai įrengtas, prižiūrėtas. O jei dar aplink apsodinta gėlių, tai tik rūpintis ir grožėtis. Visoms moterims kažkada ateina laikas, kada norisi auginti augalus ir vasarą pasirausti gėlių darželyje.

Palikite atsiliepimą