Namo šiltinimas: spaliais ar akmens vata?

Viena populiariausių namų šiltinimo medžiagų šiuolaikinėse statybose, žinoma, yra akmens vata. Tačiau stogdengys ar statybininkas, vykstantys seną stogą ar senas sienas pakeisti naujomis, dažnai pastebi, kad nuplėšus apdailą, atsiveria plotai spalių, krintančių iš visų plyšių, byrančių visą laiką iš vienur ir kitur. Kaip tai atsitinka? Reikia suprasti, kad buvo laikai, kada akmens vata nebuvo įperkama, ir jos išvis nebuvo rinkoje. Tai galėjo atrodyti kaip užsienietiška svajonė. Tada tekdavo rasti kitą būdą, kaip galima būtų apšiltinti namus. Pasitarnaudavo spaliai – pačios mažiausios medienos skiedros.

Spaliai šiltinimui

Šiltinimo sprendimaiŠiais laikais spalių, žinoma, niekas šiltinimui nenaudoja. Visų pirma, jie yra labai pavojingi gaisro atveju, mat kažin arišvis rastume lengviau degančias prakuras už spalius. Norite susikurti gražų laužą ar žiburėlį? Suverskite spalių krūvą, meskite degtuką ir pažiūrėkite, kas gausis. Pastebėsite, kad kaip fakelas tuojau pradės rūkti. Taigi, šiltinti medines sienas medžiaga, kuri yra ypatingai degi, tai šiltinti tas pats kas kokiu nors degančiu skysčiu. Tai tikrai pavojinga.

Šiltinimui spaliai anksčiau naudoti dėl savo sąlyginio pigumo ir dėl neblogos izoliacinės savybės, kuri bent jau pačioje pradžioje būdavo gana nebloga. Tarp spalių susidarydavo labai daug mažų oro tarpelių, ir pastarieji užlaikydavo vienokią ar kitokią temperatūrą. Taigi, supranta, tas dalykas tikrai atliko tam tikra prasme savo funkciją. Tačiau laikui bėgant spaliai susėda, sukrenta ir praranda tą savo stebuklingą poveikį. Dar viena problema – jie labai palanki terpė veistis visokiems vabalams. Kas yra turėję tokius namus, šiltintus spaliais, puikiai žino, ką tai reiškia. Dėl to šiais laikais šia medžiaga yra šiltinama nebent kokios nors palėpės, tvartai. Nemalonu, kai tarp sienų veisiasi visų rūšiųmikro organizmai. Organinės kilmės spaliai laikui bėgant gavę drėgmės gali ir pradėti lengvai pūti, taip tapdami tobula gyvenviete mažiesiems sparnuočiams. Be to, jeigu keičiasi klimatas, tai mediena gali šiek tiek susitraukti, praplatėja plyšiai tarp lentų. Tokiu būdu pro juos ima kristi spaliai, o su jais ir visokie vabzdžiai bei kirmėlės.

Akmens vata šiltinimui

Šiais laikais dažniausiai naudojama akmens vata. Ji yra nedegi, taigi, esant gaisro pavojui, gali netgi apsaugoti namus nuo jo. Kitas privalumas – akmens vatą labai lengva sudėti, nes ji pjaustoma patogiais lakštais. Ji tikrai nenusės tik į sienos apačią. Ir aišku ji yra puikios termoizoliacinės medžiagos pavyzdys.

Vienas atsiliepimas apie “Namo šiltinimas: spaliais ar akmens vata?

Palikite atsiliepimą