Kaip pritaikyti veidrodį interjere

Viena iš lengviausiai prieinamų, gražiausiai atrodančių ir paprasčiausiai atrodančių priemonių, padedančių optiškaipadidinti kompaktiškas ar užgrūstas erdves yra veidrodžiai. Balta spalva geriausiai atspindi šviesą, todėl nuo baltų sienų tarsi papildomai apsišviečia kambarys. Tačiau tik veidrodis turi savybes atspindėti ne tik šviesą, bet ir visą vaizdą, esantį priešais šį spindų paviršių. Tad pasitelkus baltos spalvos naudojimą bei veidrodinius paviršius, galima puikiai pagerinti mažas erdves.

Optiškai didinti erdvę

Veidrodžiai interjereNet ir kavinėse kartais galime pakliūti į keblią situaciją, kada veidrodžiai atrodo kaip praėjimas į dar vieną kambario erdvę. Jeigu atsitrenkiate į juos, vadinasi, kažkas negerai išdėliota. Jie neturėtų klaidinti žmonių, tačiau gali tiesiog kurti didesnės erdvės pojūtį. Pagalvokite, kai ateina į kokį nors kambarį, juk neišvaikštote jo nuo sienos iki sienos, nuo kampo iki kampo. Dažniausiai einate ten, kur jums reikia – iki spintos, stalo, sofos ar kito traukos centro. Tad veidrodžių sukurta apgaulė, atspindint daugiau erdvės ir taip ją vaizduotėje praplečiant, tiesiog skirta jūsų psichologiniam komfortui. Neatsitiktinai ir liftų kabinos yra būtent veidrodinės, idant liftu kylantys žmonės nesijaustų kaip mažoje ankštoje dėžutėje, kad dingtų tas klaustrofobinis efektas.

Sudaryti geras matomumo sąlygas

Kartais veidrodžiai nedidelėje erdvėje gali sudaryti patogias matomumo sąlygas. Tarkime, dirbate administratore, sėdite kažkurioje foje vietoje prie savo stalo, girdite, kaip suskamba durų varpelis, vadinasi, kažkas atėjo, tačiau tam, kad pamatytumėte, turėtumėte atsistoti ir nueiti pažiūrėti už kampo. Bet jeigu bus tinkamu kampu ir tinkamoje vietoje pakabintas veidrodis, jūs per jį matysite atspindį to, kas atėjo. Taip pat veidrodžiai išnaudoti ir automobiliuose, sukuriant galimybę matyti atspindėtą vaizdą.

Kur nereikia veidrodžio

Aišku, ne visur ir ne visada veidrodžiai yra reikalingi, nes kartais geriau, kad erdvės nekurtų iliuzijos, o būtų tokios, kokios turi būti. Labai atsargiai turėtų būti išdėstyti veidrodžiai viešuose tualetuose ar sporto klubuose, kad atspindintis vaizdas neatimtų iš žmonių privatumo galimybės. Taip pat atsargiai reikėtų juos dėstyti ir viešose įstaigose, kad žmonių jie neklaidintų ir jie negalvotų, jog kažkur yra praėjimas, kai iš tiesų ten būtų veidrodis.

Veidrodiniai langai

Miesto architektūrą kartais gali pagražinti veidrodiniai langai, jeigu juose atsispindi parkas, puiki kitų pastatų architektūra ar kažkas kito gražaus. Taip pat jie užtiktina viduje dirbančių žmonių privatumą, mat praeiviai nemato to, kas už lango, o mato save.

Palikite atsiliepimą