Dantų balinimas: ką svarbu apie jį žinoti?

Nors įvairių dantų balinimo būdų galima suskaičiuoti ne taip ir mažai, tačiau vis dažiau pasirenkamas dantų balinimas odontologo kabinete. Tai padeda kur kas greičiau pasiekti norimą rezultatą, ir toks balinimo būdas visada garantuoja didžiausią efektyvumą. Taigi, kada verta rinktis šį balinimo būdą, kaip jam pasiruošti, ir kaip prižiūrėti dantis po atliktos procedūros?

Prašome spausti čiaKada galima rinktis dantų balinimą?

Dantų balinimą rekomenduojama rinktis tada, kai norima pašviesinti dantis, tačiau ši procedūra tam tikrais atvejais nėra tinkama. Pavyzdžiui, jei dantys yra labai jautrūs, balinimas gali dar labiau sustiprinti šį diskomfortą. Taip pat tuomet, jei dantys yra plombuoti ar protezuoti, svarbu žinoti, kad dantų balinimas nepadės pakeisti spalvą. Jei bus balinami kokiu nors būdu restauruoti dantys, po balinimo gali tekti plombavimą ar protezavimą atlikti iš naujo, kad būtų sulyginta dantų spalva. Tuo atveju, jei yra planuojama atlikti ir estetinį plombavimą arba dantis dengti laminatėmis, balinimą vertėtų atlikti dar prieš šias procedūras. Po balinimo bus galima parinkti tinkamiausią laminačių ar plombų spalvą, ir visi dantys bus tokios pat spalvos.

Ką reikėtų atlikti prieš balinimą?

Visada yra svarbu pasirūpinti, kad visi dantys būtų sveiki, todėl prieš balinimą verta pasitikrinti, ar nėra skylučių. Taip pat visada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete, nes tai galės garantuoti dar geresnius rezultatus. Kai bus pašalinami dantų akmenys ir nuvalomos dantų apnašos, pastebėsite, kad dantys šiek tiek pašviesėjo, tad dantų balinimas leis pasiekti dar geresnių rezultatų.

Kiek trunka dantų balinimas?

Jei yra pasirenkamas dantų balinimas odontologo kabinete, tai gali trukti ne ilgiau nei pusvalandį, tad tai neabejotinai pats greičiausias dantų balinimo būdas. Nors taip pat neretai yra pasirenkamas dantų balinimas kapomis, tačiau balinimas trunka kur kas ilgiau, o miegoti tenka su kapomis, kas kartais sukelia tam tikrų nepatogumų.

Kaip prižiūrėti dantis po balinimo?

Rekomenduojama atsisakyti dažančių maisto produktų ir gėrimų, nerūkyti. Kavos mėgėjams patariama pirmąsias dienas atsisakyti šio gėrimo arba kavą gerti su pienu. Tam tikrais atvejais gali pasiteisinti ir kavos gėrimas per šiaudelį, tačiau geriant karštą kavą tai gali būti gana nemalonu. Tik nuo jūsų pačių priklausys, kaip ilgai išliks rezultatas: natūralu, kad rūkančių žmonių dantys greičiau pakeičia spalvą, tad visada rekomenduojama atsisakyti šio žalingo įpročių. Dažančių maisto produktų bei gėrimų apribojimas visada leidžia ilgiau džiaugtis puikiu rezultatu, tad stenkitės jų vartoti kiek įmanoma mažiau. Taip pat kas pusę metų vertėtų atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete bei kasdien kruopščiai valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Nors neretai yra teiraujamasi, kiek laiko dantys išliks balti, tačiau tai visada priklauso nuo gana individualių veiksnių. Jei dantimis yra tinkamai rūpinamasi, balinimo procedūrą gali tekti kartoti tik po kelerių metų ar dar vėliau.

Jei svarstote apie galimybę balinti dantis, pirmiausia pasikonsultuokite su odontologu, kuris pasakys, ar jums gali būti atliekama ši procedūra, ir kokio rezultato galima tikėtis, taigi, apsispręsti galėsite kur kas paprasčiau.

Norėdami plačiau pasiskaityti apie dantų balinimą ir pasinaudoti šia paslauga, prašome spausti čia.

Palikite atsiliepimą