Darbai kvepalų industrijoje

Kaip atsiranda kvepalai? Paprastai juos gamina stambūs gamintojai. Ir tam, kad ant mūsų lentynos atsirastų vienas dailus 40 ml buteliukas, o ant švarko – vos keli lašeliai skysčio – tenka dirbti šimtams ar net tūkstančiams žmonių kvepalų imperijose. Ir jeigu jums labai patinka geri kvapai, jūs galite įsidarbinti kvepalų industrijoje.

Vadyba ir administravimas

KvepalaiNors daugeliu atvejų kvepalai, turintys gilias šaknis, buvo pradėti gaminti iš pašaukimo, nes kažkas tiesiog labai mėgo šią sritį, tačiau tai visgi yra ir verslas, ir labai nemažas, kartais labai sunkus. Kaip ir visi kiti verslai, kvepalų gamintojų verslas turi nemažai rizikos faktorių, taip pat visokių niuansų, saugos planų ir rinkodaros sistemų, strategijų. Tam, kad verslas normaliai gyvuotų, kad galėtų sėkmingai konkuruoti su kitais kvepalų gamintojais, tenka samdyti daug profesionalių verslo, vadybos, rinkodaros analitikos ir kitų panašių sričių žmonių. Jie galėtų savo misiją sėkmingai vykdyti, kad ir padangų prekyboje, nes jų darbas yra tikrai ne pačių kvepalų gamyba, o kai kas, kas leidžia tai gamybai vykti. Tad, kaip ir visuose kituose projektuose, kvepalų gamykloje galėtumėte dirbti projektų vadovais, asistentais, analitikais, administratoriais ir pan.

Chemikai ir gamintojai

Tikrieji kvepalai gimsta laboratorijose, kur išrandami ir patvirtinami receptai. O vėliau masiniu lygmeniu persikelia į gamyklos cechus. Tik dirba ten žmonės ne taip sunkiai kaip kokioje uogų fasavimo gamykloje, kur tenka stovėti 12 valandų prie judančio takelio, rinkti, sverti produktus ir dėlioti šaltas uogas. Čia cechuose dirba po kelis žmones, kurie mechanizuoja ir prižiūri skirtingus procesus, susijusius su ingridientų išgavimu, gryninimu, kvapo maišymo ir pan. Gali būti, kad paprastas žmogus darbo čia negautų – reikėtų bent jau chemiko išsilavinimo ar kitos susijusios srities patirties.

Testuotojai

Smagiausia dalis – testuotojų komanda. Kiekviena kvepalų partija turi būti testuojama, ir šį darbą gali dirbti tik žmonės, turintys itin jautrią uoslę. Kvepalai dažnai testuojami ir su jautrios uoslės gyvūnais, bet tik siekiant nustatyti tam tikrus indikatorius. Taip pat nėra viskas kaip viduramžiais, nes testuojama struktūra ir su aparatais, skaičiuojančiais molekulinę kvepalų sudėtį.

Reklamuotojai

Nori nenori, gamintojų lieka mažiau negu tų, kurie siekia parduoti, platinti ir reklamuoti kvepalus. Kvepalams būtina efektyvi reklama, kadangi juos pristatyti yra tikrai gana sunku, kai jie turi tik metaforinius palyginimus, ir neturi realaus apibūdinimo, įvardijimo.

Palikite atsiliepimą