Žemės sklypo vertinimas ir jo etapai

Žemės sklypo vertinimas – viena iš nekilnojamo turto sričių, kurią vertina profesionalūs specialistai. Kompetetingi, atitinkamas žinias turintys įmonės „Marleksa“ darbuotojai yra pasiruošę įvertinti bet kokį kilnojamą, nekilnojamą turtą arba atlikti verslo vertinimą. Nekilnojamas turtas gali būti: butai, namai, komercinės, administracinės patalpos, inžineriniai statiniai, miškai, sklypai, šilumos, dujų, elektros perdavimo arba vandentiekio tinklai. Nekilnojamo turto vertę gali nulemti įvairios priežastys kaip ekonomnė šalies situacija, netoliese esantys strateginės vertės objektai, valdžios institucijos, kaimynystė, pasikeitęs statusas, esami gyventojai ir pan.

Žemės sklypo vertinimasDažnas nuosavo žemės sklypo turėtojas nežino, kokia kaina jį gali parduoti. Norint parduoti žemės ūkio paskirties pastatą, pirmiausia jį pasiūlyti turite tiems asmenims, kurie į jį turi pirmumo teisę. Tai gali būti kaimynai, sklypo bendraturčiai, asmenys, nuomojantys sklypą ir pan. Platesnė informacija apie pirmumo teisę į parduodamą žemės ūkio paskirties pastatą yra pateikiama internete arba susisiekus su profesionaliais vertintojais. Lietuvos Respublikos žemės įstatyme yra pabrėžiama, jog žemės vertinimo planui turi pritarti ne tik jo pardavėjas, bet ir savivaldybės tarybos įgaliotas asmuo, valstybinės žemės patikėtinių įgalioti asmenys, o kilus bet kokiems ginčams dėl žemės vertinimo, vyksta teismo nustatytas procesas.

Dažniausiai norimo įvertinti turto procesas užtrunka apie tris darbo dienas, o vertinimo etapą sudaro:

  1. Dokumento analizė ir turto identifikavimas. Šio etapo metu atsižvelgiama į vertinamo turto rūšį ir nusprendžiama, kokių dokumentų vertinimui prireiks.
  2. Antrajame etape įvyksta turto apžiūra. Individualų turtą apžiūrėti atvyksta vertintojas, kuris turi teisę fotografuoti vertinamą objektą. Susitarus individualiai su turto savininku, vertintojas atvyksta apžiūrėti reikiamo įvertinti objekto ir atlieka tam reikalingus veiksmus.
  3. Trečiasis etapas – vertinimo ataskaitos paruošimas. Atsižvelgiant į vertinamą objektą, jo sudėtingumą, paruošti tokią ataskaitą gali užimti nuo 1 iki 4 darbo dienų. Šiame etape pateikiamos išvados dėl turto vertinimo.
  4. Paskutiniame etape paruošti dokumentai yra įteikiami turto savininkui, arba, šiam negalint atsiimti dokumentų, įgaliotam asmeniui.

Palikite atsiliepimą