Už stogo skardinimą žmonės ne visada sumoka

Tomas su nuoskauda prisimena, kaip paskutinį kartą dengė stogą žmonėms be sutarties. Net skardinė stogo danga buvo pirkta iš jo kišenės, ir išėjo į minusą.

Kaimuose dirbama be patento

Jaunas meistras sako, kad kaimuose dažnai tokius statybos darbus žmonės gauna per kitų rekomendacijas. Nereikia niekur skelbti, kad užsiimi stogų dengimu, žinia pasklinda per kaimus ir užsakymai niekada nesibaigia. Deja, kaip sako Tomas, darbas be socialinių garantijų gali atsisukti prieš pačiuos dirbančiuosius. Taip buvo ir praėjusį kartą, kurį Tomas vadina lemtingu, nes po jo nusprendė daugiau nebedirbti tokiomis sąlygomis.

Skardinis namo stogas„Dirbau pas vieną pažįstamo žmogaus tėvą. Vyras jau pensijoje, bet vis tiek nori susitvarkyti stogą. Iš anksto pasakiau, kiek maždaug kainuos, jis pritarė. Kai baigiau dirbti, parašiau ant lapo už kiekvieną dalyką atskirai, kas kiek kainuoja. Jis pažiūrėjo, pasitaisė akinius, atnešė 100 eurų ir pasakė, kad dabar daugiau neturi, kad ateičiau kitą savaitę, kai jis gaus pensiją. Kitą savaitę jo nebuvo namie, jis nekėlė telefono. Taip niekada ir nesumokėjo“, – piktinasi darbininkas.

Užtikrintos darbo sąlygos

Vyras sako, kad po to lemtingo karto jis tikrai gerai pasimokė ir daugiau niekada nesiryžta dirbti be patento. Jam dabar atrodo, kad tai vienas svarbiausių dalykų – sudaryti tikrai gerą sutartį tam, kad galėtum dirbti taip, kaip nori, kad jaustumeisi saugus. „Iš tiesų, labai daug žmonių yra linkę į nesąžiningumą, tą rodo įvairūs socialiniai tyrimai. Nesinori nuvertinti žmonių, tačiau pažiūrėjus įvairius filmukus edukacinius ir informacinius su vaikais arba žmonėmis, kaip atliekami socialiniai eksperimentai, tai jeigu žmogus jaučia nepriteklių ir žino, kad bus nepričiuptas, jis vagia. Dauguma tą daro. Taigi, dirbant su žmonėmis vien iš pasitikėjimo ir be jokių tikrų teisinių garantijų, labai pavojinga. Lietuvoje juk labai daug žmonių skursta, o stogus užsakinėja visi. Ir tie, kas skursta, ir tie, kas gerai gyvena. Dėl to jie automatiškai yra linkę į poreikį kažkaip gauti pinigų. Jeigu jiems negresia niekas, jie gali nesusimokėti už paslaugas. Tarkime, pagyvenę žmonės, kurie jau gyvenime nudirbo daug, padarė daug, kuriems jau niekas taip labai neberūpi, jiems neįdomi nuomonė visuomenės. Tokiems uždenk skardinį stogą ir jie sakys, kad sumokės po metų, kai atgaus iš kažkur skolą. Dėl to dabar dirbu tik su iš anksto suderintomis kainomis ir sutartimis“, – sako meistras.

Vienas atsiliepimas apie “Už stogo skardinimą žmonės ne visada sumoka

Palikite atsiliepimą