Šviestuvų biurams pasirinkimas

Galvojant api šviesą jūsų naujai įrengiamame biure, reikia labai gerai pagalvoti, kaip šviestuvai lubiniai turėtų atrodyti, kaip apskritai turėtų būti suformuotas biuro apšvietimas. Juk biuras – tai visai kitokia vieta nei jūsų namai ar poilsio zonos. Biuro apšvietimas turi skatinti darbingumą ir būti patogus, lengvai naudojamas, ekonomiškas.

Šviesa ir darbingumas

Lubų šviestuvaiKalbant apie darbingumą, reikia pasakyti, kad šviestuvai lubiniai tikrai gali jį nulemti arba gerokai prisidėti prie jo didinimo ar mažinimo. Daug tyrimų įrodo, kad šviestuvų pasirinkimas turi tiesiog dramatišką poveikį tam, kaip turi būti sukuriama darbo atmosfera. Tarkime, švelni raudona spalva kurs intymią nuotaiką ir tokioje šviesoje labiau norėsis atsikimšti vyno butelį ir su kuo nors paplepėti, o ne dirbti savo darbus. Taip pat yra ir su kitokių rūšių šviesa. Kalbant apie šviesą, tai ji yra neatsiejama ir nuo spalvų. Įrodyta, kad geriausiai darbingumą kelia melsvos, žydros spalvos biuras, kadangi jis leidžia sukurti tikrai darbingą aplinką ir nuotaiką. Mūsų sąmonėje atsiranda tam tikras signalas, kad yra diena, nes žydra spalva vyrauja. Tai ateina iš mūsų evoliucijos gelmių. Todėl mes staiga pasijaučiame žvalesni, kupini jėgų ir lengviau koncentruojamės į darbus. Tačiau žalsva šviesa to efektų nesuteiktų. Geriau turėti neutralios spalvos apšvietimą, kuris nesugadintų tikrųjų spalvų, o ofisą dekoruoti melsvais atspalviais.

Nei per tamsu, nei per šviesu

Taipogi šviestuvai lubiniai turėtų pakankamai aprūpinti šviesa kiekvieną darbuotoją. Tačiau per didelis šviesos intensyvumas mums kelia nerimą, mes tarsi apankame ir visai iškvailėjame. Seno tipo mokyklose lubose yra sukabinti tokie seni šviestuvai, ir būtent jie verčia jaustis tikrai nesmagiai, kai kartais pamokų metu pasijunti tarsi tardymo izoliatoriuje, nors dar esi vaikas ir net nežinai, ką ši frazė reiškia. Kaip ten bebūtų, šviestuvų pasirinkimas turėtų būti daromas itin kruopščiai, siekiant sukurti palankiausią fizinę terpę mūsų darbams. Tik turėdami tikrai tinkamą apšvietimą galėsime optimaliai paskirti savo jėgas darbui.

Modernūs šviestuvai – progresyvaus biuro simbolis

Biurai, įsikūrę miesto centruose, ir dirbantys su kokia nors progresyvia technika bei idėja, nori sukurti ir tokią aplinką, kuri skatintų atsinaujinimą, naujovių ir progreso kūrimą. Taigi, tokiems žmonės modernūs šviestuvai gali būti ne ką prastesni, puikūs atsinaujinimo simboliai. Jeigu pas jus kabės ne senovinė rusiška lemputė, o dalykas, kuris iš tikrųjų leis ramiai naudotis darbo technologijomis, turėsite itin ramią, saugią bei malonią aplinką.

Palikite atsiliepimą