Sovietiniuose butuose – sovietiniai baldai

Baldų gamintojasIeškant buto nuomai naujam mokslo metų sezonui, tenka pripažinti, kad daugumai rinkoje esančių butų praverstų atsinaujinti ir ką nors įsigyti iš tokios parduotuvės kaip baldaijng.lt ar kokios nors kitos šiuolaikinių baldų bazės. Ryškėja tendencija, kad visi butai tampa panašūs it vienas kito klonai. Ypatingai identiškai atrodo butuose virtuviniai baldai, taip pat ir tualetai bei vonios. Štai su kokiais panašumais susidūrėme.

Virtuvės ir vonios – kaip nuklonutos

Pirmiausiai krenta į akis, kad nesvarbu, kokiame rajone ieškosi sau buto, visada susidursi su tuo, kad jis bus su vienoda virtuve. Kartais gali net pražiūrėti kokį skelbimą, nes pamačius nuotraukoje buto virtuvę, gali atrodyti, kad tu jau žiūrėjai šį skelbimą, o gal net jau ir buvai šiame bute. Sunku pasakyti, kelintais metais buvo pirktos tos visos spintelės ir stalai, tačiau tokios virtuvės atrodo tikrai identiškai. Mes galime pamatyti, kaip jos atrodo nuotraukose prie skelbimų, galima įsitikinti ir nuvažiavę. Dažnai spintelės turi žalią arba morkų spalvos dekoraciją. Šaldytuvas būna visiškai sugedęs ir veikia garsiau negu traktorius, sena dujinė viryklė, nepaprastai žemai esanti kriauklė, sumontuota čia dar tais laikais, kai žmonės būdavo žemesni. Tokie virtuviniai baldai kalba apie vienodą gyvenimą sovietmečiu, apie tai, kad cenzūros pasaulyje cenzūruota galėjo būti net ir virtuvė.

Sovietinio buto estetika

Senuose butuose visada į akis labai krenta elektros instaliacija, kuri paprastai sukelia tikrai daug keblumų. Jeigu nebuvo padaryta kapitalinio remonto ir viskas palikta, kaip buvo, tai kiekviename kambaryje rasime tik po vienąelektros lizdą. Ir dar ne bet kokį, o tokį, į kurį nelįs standartiniai kištukai. Tada teks liūdėti ir galvoti, ką padaryti, kad jūsų visi prietaisai čia veiktų. Juk tai suplanuota buvo tais laikais, kai žmonės turėjo daug mačiau elektronikos. Žinoma, ir apšvietimas turi kažkokį bendrą panašumą. Mat čia būna pakabinta viena Ilijičiaus lemputė per vidurį, nesvarbu, kokio dydžio yra kambarys, mažas ar didelis. Taigi, ji turinti esą apšviesti visą kambarį. Dar daug būna panašumų ir svetainės balduose. Galime pamatyti senas sovietines sofas, kurioms čia tarsi ir ne vieta, bet jos čia vis tiek kažkodėl stovi ir užima vietą. Taip pat ir baisios per visą sieną einančios juodos sekcijos, prikaupusios dulkių ir slegiančių praeities prisiminimų, visi butai yra panašūs.

Palikite atsiliepimą