Naudoti automobiliai: tendencijos 2022 metais

Naudoti automobiliai Lietuvoje užima didžiąją transporto priemonių pardavimų dalį. Per pastaruosius 3 metus, VĮ „Regitra“ duomenimis jų buvo parduota 360 000, o naujų automobilių – tik 120 000.

Rinkos ekspertų nuomone, naudotų automobilių kainos pastaruosius metus tik didėjo, nors anksčiau, įprastai jų kainos per metus sumažėdavo apie 10 %. Prognozuojama, kad 2022 metais automobiliai dar neatpigs.

Padidėjo susidomėjimas elektromobiliais

Praėjusiais metais buvo didesnis susidomėjimas elektromobiliais, jų per 2021 metus parduota apie 1200. Tai didžiausias skaičius per pastaruosius 3 metus. Žmonės dažniau linkę įsigyti naudotą elektra varomą automobilį dėl vis didėjančių degalų kainų ir vyriausybės rengiamų įstatymų, kuriais norima labiau apmokestinti vidaus degimo variklius turinčias transporto priemones.

Tų pačių metų elektromobiliai yra brangesni, palyginus su įprastais, todėl jų vis dar įsigyjama labai nedaug. Kaip pavyzdį paimkime tvarkingus tos pačios markės „Volkswagen Golf“ elektra ir dyzeliu varomus naudotus automobilius. Remiantis didžiausio internetinių pardavimų portalo duomenimis, 2018 metų elektromobilio „Volkswagen Golf “ kaina apie 20 000-21 000 eurų, o dyzelio variklį turinčio, tų pačių metų automobilio kaina 16 000-17 000 eurų.

Nors naudoti automobiliai turi pranašumą prieš varomus elektra dėl sutaupytų pirkimo kaštų, tačiau nuolat kylant degalų kainoms jų pranašumas darosi vis mažiau pastebimas.

Kodėl brangsta naudoti automobiliai?

Šiuo metu naudotų transporto priemonių pasiūla žymiai mažesnė nei prieš keletą metų, todėl jų kainos didesnės. Mažesnę pasiūlą įtakoja automobilių ir jų detalių brangimas Vokietijoje, Italijoje ir JAV. Pardavėjai sako, kad detalės pabrango apie 50 %, o iš užsienio atvežtus automobilius tenka remontuoti. Pargabenimas taip pat brango, vis sunkiau rasti laivų vilkikų, galinčių pargabenti naudotas transporto priemones. Visa tai įtakoja mažesnę pasiūlą Lietuvoje ir didesnes kainas.

Mūsų šalies pirkėjus labiausiai domina 2010-2012 metų naudoti automobiliai, kurių kaina yra apie 5000-6000 eurų. Labiausiai brango 16-20 metų senumo transporto priemonės – per metus apie 27 %, 11-15 metų senumo automobiliai brango 17 %, o 1-10 metų senumo – 14 %.

Palikite atsiliepimą