Miško pardavimas

Parduodant mišką reikia žinoti, kaip tą atlikti tinkamai. Šiuo metu gausu įmonių miskusupirkimas.lt superkančių miškus visoje Lietuvoje. Dažnai miško savininkas nori gauti gerą pelną už savo nuosavybę, tad žinant pagrindinius pardavimo principus bus galima viską atlikti kuo geriau ir paprasčiau.

Supirkimo paslaugosJei jau esate apsisprendęs dėl miško pardavimo, tai reikia dar apsispręsti ką tiksliai parduosite. Čia galimi du pardavimo variantai: parduoti visą mišką t.y. žemę ir medžius arba parduoti tik medieną išsikirtimui. Jei nusprendėte parduoti tik medieną, tai atminkite, kad pagal įstatymus, nukirtus medieną, miško savininkas yra įpareigotas mišką atsodinti. Taip pat svarbu, kad skaičiuojant pasiūlymo kainą, įtrauktumėte į skaičiavimus ir miško atsodinimo kainą. Toliau reikia žinoti, kad už iškertamą mišką yra mokesčiai, kuriuos privalo sumokėti pats miško savininkas. Čia labai svarbu atminti šiuos reikalavimus, nes skaičiuojant pelną už nukirstą mišką, reikia skaičiuoti ir būsimus jūsų mokesčius valstybei. Taigi, net ir didžiausia mišką superkančios įmonės pasiūlymą reikia labai gerai apsvarstyti, nes gali būti taip, kad „į rankas“ gausite mažą sumą. Patarimas – pasidomėkite ar mišką superkanti įmonė į siūlomą kainą jau yra įskaičiavusi jums privalomus mokėti mokesčius, ar ne.

Visada parduodant mišką reikia sudaryti sutartį. Tai labai svarbu. Pasitaiko tokių atvejų, kai miško savininkas susižavi itin patraukliu pasiūlymu ir parduoda savo mišką be sutarties. Čia galimi įvairūs jums nepalankūs scenarijai: nuo nesumokėtų pinigų ir iškirsto miško iki mokesčių valstybei. Jei jūsų nežavi visos jums tenkančios pareigos pardavus mišką išsikirtimui, tai reikia gerai pagalvoti apie antrąjį variantą – parduoti mišką ne tik išsikirtimui, bet ir su visa žeme. Tuomet visos pareigos ir rūpesčiai pereis tiems, kas įsigis teisę į mišką.

Sekantis etapas – surasti pirkėją, kuris nupirks mišką. Labai daug pasiūlymų miskusupirkimas.lt ir panašiose svetainėse. Svarbu tik atminti, kad nesvarbu ar norite parduoti visą mišką kartu su žeme, ar tik medžius išsikirtimui, tačiau labai svarbu rasti patikimą įmonę, kuri nupirks iš jūsų turimą nuosavybę. O tam, kad nuosavybės perleidimo procesas vyktų sklandžiai, turi būti viskas atliekama tinkamai.

Nusprendus parduoti mišką laukia nelengvas procesas. Jums reikia žinoti ne tik savo galimybes gauti pelną iš savo nuosavybės teisės, bet ir žinoti, kokios pareigos. Geriausia būtų visuomet domėtis kokie įstatymai ir reikalavimai šiuo metu galioja bei jų laikytis.

Palikite atsiliepimą