Putlintų lūpų atmintinė

Lūpų užpildai yra injekcijos, kurios suteikia lūpoms putlesnę ir pilnesnę išvaizdą. Paprastai jie vadinami odos užpildais.

Lūpų putlinimo procedūroms naudojami įvairūs odos užpildų tipai:

1) hialurono rūgštis;

2) kalcio hidroksilapatitas;

3) poli-L-pieno rūgštis (PLPR);

4) polimetilmetakrilato (PMMA) karoliukai, suspenduoti galvijų (karvių) kolagene.

Kartais estetinės priežiūros specialistai naudoja "Botox" preparatą, kad išgautų panašų efektą, tačiau botulino toksinas nelaikomas odos užpildu.

Lūpų putlinimas trunka vos kelias minutes ir yra minimaliai invazinė procedūra, tačiau rezultatai nėra ilgaamžiai. Norint išlaikyti užpildo sukuriamą lūpų pilnumą, ateityje reikia atlikti pakartotinas injekcijas.

Po procedūros gali atsirasti patinimas, jautrumas ir mėlynės, tačiau šie šalutiniai poveikiai turėtų būti pakankamai lengvi.

Patarimai, kaip prižiūrėti putlintas lūpas

1) Remiantis 2015 m. tyrimų duomenimis, jei injekcijos vietoje atsirado mėlynių, gali padėti alijošiaus, vitamino K ar arnikos kremai. Prieš naudodami juos, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

2) Po procedūros, lūpas atvėsinkite ledo paketu arba ledo kubeliu, padengtu plonu rankšluosčiu (kad jis nepriliptų prie lūpos ir nesukeltų skausmo). Tai padės sumažinti patinimą, niežėjimą, mėlynes ir skausmą.

3) Venkite sunkaus fizinio krūvio 24 – 48 valandas po užpildo suleidimo. Padidėjęs kraujospūdis ir širdies susitraukimų dažnis, dėl fizinio krūvio, gali paskatinti tinimą ar mėlynių susidarymą. Geriau užsiimti lengva veikla, pavyzdžiui, vaikščiojimu.

4) Vartokite pakankamai skysčių. Geriant daug vandens, jūsų kūnas atsigaus.

5) Valgykite daug vaisių ir daržovių, stenkitės vengti natrio pertekliaus, nes tai gali paskatinti tinimą.

6) Dvi paras po procedūros, venkite garų pirčių ar saunų. Dėl didelio karščio patinimas gali būti ryškesnis.

7) Pasiteiraukite savo gydytojo, kokius vaistus nuo skausmo galima vartoti kelias dienas po gydymo. Paprastai paracetamolis yra saugus pasirinkimas, tuo tarpu, tokių kaip ibuprofenas ar aspirinas, geriau vengti. Pastarieji preparatai gali skatinti kraujavimą.

8) Jei pasirinkote lūpų užpildus konkrečiai progai ar renginiui, būtinai pasilikite daug laisvo laiko tarp procedūros ir numatyto renginio, kad jūsų lūpos spėtų tinkamai atsigauti.

9) Stenkitės miegoti pakėlus galvą ant pagalvių, kad sumažintumėte tinimą. Nemiegokite ant veido.

10) Venkite makiažo ant lūpų iki 24 valandų po procedūros.

Ko reikėtų vengti po lūpų užpildymo procedūros

Štai keletas kitų dalykų, kurių gydytojas greičiausiai rekomenduos vengti po lūpų užpildymo procedūros:

1) Alkoholis. Alkoholis veikia kaip kraujo krešumą slopinantis preparatas, todėl jo reikėtų vengti bent 24 valandas po lūpų putlinimo. Alkoholis taip pat gali sukelti uždegimą, padidinti mėlynių atsiradimo tikimybę ir paskatinti tinimą. Taip pat gera idėja vengti alkoholio likus kelioms dienoms iki vizito.

2) Vengti kelionių lėktuvu. Jūsų gydytojas greičiausiai rekomenduos po gydymo palaukti bent savaitę prieš skrydį. Taip yra todėl, kad dėl oro slėgio lėktuve gali pasunkėti tinimas ir mėlynės.

Kada bus matomi rezultatai ir koks galimas šalutinis poveikis?

Naudodami lūpų užpildus, rezultatus pamatysite iš karto, tačiau kai patinimas sumažės, rezultatai neatrodys tokie ryškūs. Paprastai prireikia maždaug 4 savaičių, kol užpildas įsitvirtina ir pasiekia galutinę, pageidaujamą išvaizdą. Rezultatai paprastai išliks apie 6 mėnesius.

Šalutinis lūpų užpildų poveikis gali pasireikšti per kelias valandas, dienas ar savaites po injekcijų. Paprastai šalutinis poveikis išnyksta per trumpą laiką, tačiau kartais gali atsirasti po savaičių, mėnesių ar metų. Galimi šalutiniai poveikiai yra šie:

1) mėlynių atsiradimas;

2) niežulys;

3) patinimas;

4) skausmas;

5) paraudimas;

6) bėrimas.

Kai kuriais atvejais žmonės gali patirti rimtesnių komplikacijų. Tokiais atvejais turėtumėte kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Palikite atsiliepimą