Kur naudojamas cementas

Šiais laikais, kai pasaulis sukasi milžinišku greičiu ir vos ne kiekvieną dieną išgirstame apie kokią nors naujovę, sunku neatsilikti ir eiti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Ta pati taisyklė galioja ir statybos rinkoje – vis išrandamos naujos technologijos statybos vyksta greičiau ir pigiau, o statybininkai privalo nuolatos kelti savo kvalifikacija norėdami išlikti konkurencingais darbo rinkoje. Kaip bebūtų, yra ir keletas išimčių, viena iš jų – cementas. Tikriausiai patys suprantate, kad cementas yra anokia naujiena, jis naudojamas jau daugelį metų, ir šiomis dienomis vis dar yra ne ką mažiau populiari bei paklausi statybinė medžiaga. Mūsų spėjimu taip yra todėl, kad ši medžiaga yra itin praktiška, pritaikoma daugelyje statybos sričių.

Kur ir kaip naudojamas cementas?Cemento raktas į sėkmę – universalumas

Pradėkime nuo to, kaip cementas gali būti panaudotas gyvenamųjų namų statyboje. Netgi visos namo sienos gali būti išlietos iš cemento, tačiau tai labai retai sutinkamas variantas, kadangi tokios statybos kainuotų palyginti daug su kitomis statybinėmis medžiagomis, kurios be visa ko, dar ir pasižymi kiek geresnėmis fizinėmis savybėmis – yra atsparesnės temperatūrai, drėgmei, ultravioletiniams spinduliams ir t.t.

Absoliučioje daugumoje namų grindys yra išlietos būtent iš cemento. Cementas duoda tvirtą ir lygų pagrindą, ant kurio galima tiesti parketą, kloti plyteles ir t.t. Be to, iš cemento neretai konstruojamos ir įvairios konstrukcijos. Pavyzdžiui, daugumoje keliaaukščių namų, laiptai yra sumontuoti būtent iš cemento.

Lauko darbuose cementas naudojamas ne ką rečiau, nei statant ar įrenginėjant namus. Ši medžiaga labai dažnai naudojama pagaminti laiptukams prie durų, ar tiesiog pakloti dangą kieme. Seniau, kai dar nebuvo taip plačiai paplitusios plytelės kuriomis šiais laikais dauguma žmonių išsikloja savo kiemus, buvo ypač populiaru juos tiesiog betonuoti.

Na ir taip pat nereikėtų pamiršti visų mažų mini darbelių, kurie yra atliekami cemento pagalba. Statant namus iš plytų ar specialių blokelių, tarp jų neretai yra tepamas ne kas kitas kai koks nors cemento mišinys. Maži įtrūkimai sienose, įvairios atsivėrusios duobelės ir pan. tai pat užtaisomi tuo pačiu mišiniu, kuris be cemento tiesiog neįsivaizduojamas.

Palikite atsiliepimą