Kas yra ekologiškas spausdinimas?

Naujos kasetėsJeigu jums labai dažnai reikalingas spausdintuvu kaseciu pildymas Kaune, tai arba turite spausdinimo įstaigą, arba tiesiog jums reikia labai daug spausdinti, arba… Nemokate ekologiško spausdinimo principų. O kas tai yra? Susipažinkite.

Nukirpti reklamas iš spausdinamų bilietų

Viena priežastis, kodėl jums gana dažnai prireikia keisti spausdintuvo kasetę, yra galbūt ta, kad dažnai spausdinate jums reikalingus bilietus ir kuponus kartu su visomis pridėtomis reklamomis. Spausdintuvo kasetė tik juoda, ir ta viena spalva tenka atspausdinti visą puslapį reklamų, kurių jums pridės į dokumentą, kuomet norėsite keliauti į kiną, teatrą ar renginį, o gal bičiuliui pirksite kelionę baidare iš kuponų puslapio. Dažniausiai spausdinant tokius dalykus, reikia tik BAR kodo ir jūsų asmeninių bilietų ant bilieto. Tad nesidrovėkite ir su vaizdo redagavimo programomis nukirpkite tuos paveikslėlius, kurių jums tikrai nereikia, norint patekti į kiną, teatrą ar dar kažkur. Jie suryja kur kas daugiau rašalo spausdinimo metu, ir jums jų tikrai nereikia.

Dokumento formatavimas

Ne tik karpydami su vaizdo redagavimo programomis savo dokumentus galite sutaupyti rašalo. Jeigu spausdinate kažkokią informaciją, rašto darbus, tekstus – galite gerokai pakoreguoti patį failą prieš spausdinant ir taip tikėtis, kad spausdinimas bus lengvesnis, suris mažiau rašalo. Kam spausdinti 16 šriftu tekstą, kurio reikės tik labai trumpai, kartais užmesti akį, jeigu galite tą daryti 10 šriftu? Taupykite ir popierių: rinkitės mažesnius tarpus tarp eilučių, formatuokite paraštes, kad daugiau tekstų tilptų viename lape.

Spalvų šviesumo parinkimas

Dauguma printerių turi ekologiško spausdinimo pasirinktis, kurios leidžia viską spausdinti tiesiog šviesesne spalva. Tai reiškia, kad juodo rašalo dalelės yra paskleidžiamos ne taip tankiai, ir taip mums susidaro šviesesnis vaizdas. Tačiau tekstus juk vis tiek matome gerai, taigi, verta pasirinkti tokį režimą. Gali jis vadintis ir kitaip, pavyzdžiui, ekonomiškas arba laikraščio režimas. Laikraščiai yra viena pigiausių spaudos formų ir jie spausdinami ant labai plono popieriaus, taigi, ir rašalas būna naudojamas gana šviesus.

Dvipusis spausdinimas

Ekologiškas ir ekonomiškas spausdinimas – tai ne tik rašalo taupymas, bet ir protingas popieriaus panaudojimas. Kai kuriais atvejais, spausdinti išvis nereikia, galima pasinaudoti elektroniniu variantu savo telefone. Kitais atvejais galima spausdinti tiesiog ant abiejų lapo pusių. Tai irgi yra geras pasirinkimas ir gana gražus. Ir svorio mažiau rankinėje reikės neštis, ir vietos biure mažiau užims.

Palikite atsiliepimą