Kaip pajungti indukcinę kaitlentę?

Indukcines kaitlentes reikia prijungti prie maitinimo šaltinio, todėl tai gali iškelti klausimą, ar kaitlentėms reikia specialių laidų? Paprastas atsakymas į šį klausimą yra NE! Kaitlentės iš varlė.lt turi viską, kad be didesnių problemų, būtų galima jas pajungti savo namuose. Specialūs laidai bus reikalingi tik tada, jei savo kaitlentei, bus norima padidinti įtampą ar kitaip ją modifikuoti.

Pagrindiniai reikalavimai indukcinei kaitlentei. Paprastai, norint pajungti kaitlentę, reikia įžemintos 240V grandinės, apsaugotos 40 – 50 amperų pertraukikliais, kurie baigiasi jungiamojoje dėžutėje, pritvirtintoje prie viryklės. Ši dėžutė turėtų būti šiek tiek nutolusi nuo viryklės, kad būtų apsaugota nuo per didelio karščio.

KaitlentėsDalykai, kuriuos reikia žinoti prieš laidų pajungimą. Pirmiausia, reikia žinoti vietinius statybų kodus. Kaitlentės ir varlė.lt turi atitikti nacionalinius elektros energijos reikalavimus. Tinkama įtampa, dažnis ir amperai prietaisui turi būti tiekiami iš tam skirtos įžemintos grandinės. Grandinė turėtų būti apsaugota laiko delsos (angl. time-delay) jungikliu. Toliau, turėtumėte sužinoti, ar iš jūsų maitinimo šaltinio eina trys ar keturi laidai bei kokie laidai (aliuminiai ar variniai). Jeigu aliuminiai, gali būti, kad prireiks specialių jungčių, nes indukcinėse kaitlentėse dažniausiai būna būtent variniai laidai.

Tinkami elektros laidai indukcinėms kaitlentėms. Kad srovė galėtų tinkamai tekėti laido viela, jie turėtų turėti atitinkamą pasipriešinimą. Pasipriešinimas užtikrina, kad elektros srovė tekės atitinkama linkme. Pasipriešinimą suteikia vielos medžiaga.

Kaitlentės pajungimas. Norėdami išvengti elektros smūgio ar gaisro pavojaus, prieš prijungdami viryklės laidą, išjunkite maitinimą iš grandinės pertraukiklio skydelio arba saugiklių dėžutės. Prijunkite įžeminimo laidą (paprastai žalią) nuo prietaiso prie įžemintos metalinės laidų sistemos. Įžeminimo laido geriau nejungti prie neutralaus namo maitinimo laido. Daugelyje vietų tai draudžiama. Jei naudojama aliuminė elektros instaliacija, prietaiso varinius laidus prijunkite panaudodami specialias jungtis. Tinkamai laikykitės gamintojo nurodytos tvarkos. Dėl netinkamo sujungimo gali kilti gaisro pavojus. Prietaiso kabelis gali būti trijų arba keturių laidų. Kai kuriose vietose leidžiama pajungti neutralų laidą su antžemine prietaiso viela, o kai kuriose vietose – ne. Priklausomai nuo vietinių kodų, atitinkamai prijunkite laidus prie jungimo dėžutės. Svarbiausia atidžiai vykdykite gamintojo instrukcijas, o jeigu nepavyksta patiems pasijungti kaitlentė iš varlė.lt, susisiekite su vietiniu meistru ir viskas bus padaryta už jus pačius, nesvarstant, ar mano turimi laidai tiks, ar srovė yra tinkama ir panašiai.

Palikite atsiliepimą