Ką reikia žinoti renkantis kaminą?

Haus kaminaiĮrengiant šildymo sistemą tenka apgalvoti ir tai, kokį kaminą pasirinkti. Šiuo metu kaminai gali būti įvairūs. Skiriasi jų gamybos būdai, formos, dydžiai, medžiagos ir kainos. Galime rasti, kad pardavinėjami haus blokeliai ar įdėklai. Jei su kamino įrengimu susiduriama pirmą kartą, tai visai nenuostabu, kad nežinoma ko reikia ir nuo ko pradėti kamino paieškas.

Derėtų paminėti kaminų įdėklus. Ar žinote, kam jie reikalingi? Jie pagerina trauką, o ant lygių sienelių mažiau kaupiasi suodžiai. Tokiu būdu palengvinama jo priežiūra ir valymas. Be to, galima užtikrinti saugumą, nes, pavyzdžiui, įdėklas, kuris pagamintas iš nerūdijančio plieno bus atsparus gaisrui, kuris gali kilti nuo susikaupusių suodžių. Kitas dažnai užduodamas klausimas susijęs su galimybe rinktis tik tai, ko jums reikia. Ar reikalingas kamino įdėklas? Jei turite senos statybos mūrinį kaminą, tai jums toks įdėklas tiesiog būtinas. Jei jo nėra, tai bus ardomas kaminas, nes mūrinis kaminas, kurio dalis lauke – šals. Tuo tarpu viduje susidarys kondensatas, kuris skverbsis per plytas ir tinką. Vykstant užšalimui bus ardomas kaminas. Norint išvengti tokios problemos, reikia montuoti kamino įdėklą. Kitas svarbus privalumas – ilgėja kamino eksploatacijos laikas, o tai sumažina išlaidas.

Šiuo metu kaminai gaminami iš įvairių medžiagų. Tai ir haus blokeliai, ir metalas bei plastikas. Galime rasti įvairių medžiagų skirtų jų gamybai. Kaip nesuklysti renkantis? Svarbu pirkti iš patikimų gamintojų ar pardavėjų. Nepamirškite pasidomėti ar kaminas turi sertifikatą. Nesuklysite pasirinkę CE ženklinimą turinčius gaminius, kurie atitinka reikiamus reikalavimus. Patikrinkite ar ant dūmtraukio yra nurodyti tokie duomenys, kaip slėgio ir temperatūros klasė. Taip pat turi būti nurodytas atsparumas korozijai ir suodžių gaisrui. Ne mažiau svarbus ir sienelės storis, kuris taip pat turi būti nurodomas.

Kartais prireikia ir kelių kanalų kamino įrengimo. To daryti visais atvejais tikrai nebūtina, tačiau, jeigu pastate bus naudojamas šildymas naudojant skirtingas kuro rūšis, tai daryti reikia. Pavyzdžiui, namuose norima įrengti ne tik šildymo sistemą, kuri naudos dujas, bet ir įsirengti židinį namų jaukumui, tai kamino su keliais kanalais tikrai reikės. Šiuo metu galimybės yra neribotos renkantis kaminus.

Kaminas tampa svarbia šildymo sistemos dalimi, kuri užtikrina saugumą, efektyvų šilumos paskirstymą ir gražų estetinį stogo vaizdą. Svarbu, kad būtų pasirinktas tinkamas. Ne mažiau svarbus ir montavimas. Užtikrinus visa tai turėsite ilgaamžį kaminą.

Palikite atsiliepimą