Ką reikia žinoti prieš perkant šilumos siurblį?

Šilumos siurblius galima išvysti daugumoje gyvenamųjų namų ir kitų patalpų. Iš šiuolaikiškų šildymo sistemų šilumos siurbliai vertinami dėl greito įrengimo, prieinamos kainos ir paprasto šildymo proceso. Žinoma, juos reikia pasirinkti atsakingai. Tik tuomet šilumos siurblys išpildys lūkesčius ir poreikius. Štai patarimai, ką reikia žinoti prieš perkant šilumos siurblį.

Rūšys

Iš pažiūros visi šilumos siurbliai atrodo panašiai, tačiau žinokite, kad jie skirstomi į dvi grupes – oras – oras ir oras – vanduo šilumos siurblius. Pirmoji rūšis šaltuoju metų laiku šildo patalpas, o vasaros metu vėsina. Tuo tarpu šilumos siurbliai oras – vanduo atlieka tik namų šildymo funkciją.

Galingumas

Šilumos siurblio galingumas yra vienas svarbiausių rodiklių, į kurį reikia atkreipti dėmesį. Klystate, jei manote, kad verta rinktis kuo didesnio galingumo šilumos siurblį. Jei jo galia bus per didelė, jis sunaudos daugiau energijos nei individualiai pritaikytas šilumos siurblys. Todėl labai svarbu tinkamai apskaičiuoti optimalų siurblio galingumą. Apytiksliai 100 kv.m šildomo ploto skaičiuojamas 8 kW siurblio galingumas. Tad tarkime 200 kv.m namui apšildyti reikia 16 kW galingumo šilumos siurblio. Toks skaičiavimas yra preliminarus. Čia reikia atsižvelgti ir į pastato apšiltinimą, langų skaičių, patalpų išplanavimą ir kitus rodiklius. Geriausia šiuo klausimu kreiptis į specialistus. Šios srities profesionalų konsultacijas ir platų įvairių rūšių kokybiškų šilumos siurblių pasirinkimą rasite čia: https://www.sauguspasaulis.lt/silumos-siurbliai?c3=3125.

Integruota talpa

Pirmą kartą besidomint šilumos siurbliais dažnai kyla klausimas, ką reiškia integruota talpa? Rinkoje galima rasti šilumos siurblius su ja ir be jos. Šilumos siurbliams su integruota talpa nereikia atskiro vandens šildytuvo. Tad tai be abejo patogesnis ir kompaktiškesnis variantas.

Tikimės šie patarimai jums bus naudingi ir padės išsirinkti tinkamą šilumos siurblį.

Palikite atsiliepimą