Ką reikia žinoti apie laiptinės įrengimą?

Laiptinės įrengimas daugeliui sukelia klausimų ne tik apie pasirenkamas medžiagas ar kainas, bet ir kaip pasirinkti specialistus. Čia svarbūs tiek laiptai, tiek ir turėklai. Visi darbai turi būti apgalvoti ir atliekami tinkamai, kad būtų ne tik gražu, bet ir saugu. Ką reikia apie tai žinoti?

TurėklaiŠiuo metu laiptų įrengimo specialistai siūlo pradėti darbus nuo laiptinės planavimo. Žinoma, ne visuomet tai įmanoma, nes labai dažna situacija, kuomet pirkėjai įsigyja namus su daline apdaila ir jau laiptinės projekto nepakeisi. Geriausia tiems, kurie stato namus, o ne perka pastatytus. Jie turi visas galimybes suplanuoti ir įrengti tinkamas laiptines. Kitais atvejais belieka prisitaikyti prie jau esamos laiptinės ir užbaigti jos remontą.

Labai svarbūs yra laiptai. Jie gali būti iš metalo ar medienos konstrukcijos. Taip pat gali būti ir betono. Tuomet bus reikalinga apdaila. Būtent betono laiptai sukelia daug klausimų, nes pasirinkimo variantų yra labai daug. Šiuo metu galima rinktis medieną. Ji gali būti taip pat skirtinga. Pavyzdžiui, betono laiptams galima pasirinkti ąžuolo, uosio, pušies ir kt. medieną. Taip pat galima rinktis klijuoti plyteles. Kai kurie pasirenka laminuotą dangą arba parketą. Galima paminėti ir netradicinius pasirinkimus, kuomet laiptai padengiami dažais arba skaidriu laku ir paliekami autentiški betono laiptai. Viskas priklauso nuo to, kiek pinigų galite išleisti laiptinei ir koks namų interjero stilius.

Ne tik laiptų medžiagos svarbios. Reikės pasirinkti ir kitas detales. Viena iš jų yra turėklai. Geriausia turėklus rinktis ne savo nuožiūra, kaip, kad renkantis laiptų apdailą ar medžiagas, o tartis su specialistais. Turėklų paskirtis labai paprasta, tačiau svarbi. Jie turi užtikrinti patogumą ir saugumą. Pasitarkite dėl medžiagų ir to, kur jie turėtų būti.

Šiuo metu yra labai daug laiptininkų, kurie siūlo savo paslaugas. Jums reikės nuspręsti, kur kreipsitės. Ne visi laiptus ir turėklus gaminantys bei montuojantys specialistai yra vienodai geri. Jums reikės surasti tinkamus. Pradėti paieškas labai lengva klausinėjant pas draugus, pažįstamus ar kaimynus. Tokiu būdu galite pamatyti ir kaip padaryta laiptinė. Kitais atvejais galima ieškoti internetu bei skaityti atsiliepimus apie specialistus. Beje, pravers ir peržiūrėti jų atliktus darbus. Visa tai padės jums pasirinkti tinkamai. Niekas nenori, kad laiptinė būtų įrengta netinkami ar negražiai. Prisiminkite tai ir ieškokite, kurie specialistai atliks darbus jūsų laiptinėje.

Palikite atsiliepimą