Ir vėl užkamšėme langus

Kai seni mediniai langai žioji lyg skylės namo sienose, artėjant žiemai darosi baugu. O kas, jeigu šiais metais bus dar šalčiau, o kas, jeigu net užkamšius skyles, vis tiek bus žvėriškai šalta? Tai mintys, kurios kyla natūraliai, kurioms negali pasipriešinti. Gali tik stengtis jas numalšinti ir bandyti patobulinti dabartinę medinių senų langų būklę.

Popieriai

Langų pardavimaiPopierius ir mediena yra tokie artimi dalykai, panašiai, kaip artimi yra ir sviestas su margarinu. Kartais sakoma„sviestas sviestuotas“, ir toks pasakymas visai tiktų ir apie šiuos langų kamšymo būdus. Tačiau žinau, kad kažkuriais metais tikrai kamšėme langus laikraščiais. Gal spauda dar nebuvo taip nusivažiavusi, todėl prenumeruodavome vienokius ar kitokius laikraščius, o vėliau juos būdavo patogu sunaudoti vietoje šiltinimo priemonės ir vietoje tualetinio popieriaus. Kokie minusai tokio kamšymo? Pavasarį, vos pradeda šilti, laikraščiai įmirkę atitirpsta ir suyra. Jeigu kitos medžiagos tiesiog lieka drėgnos, tai aplink medinius langus sukištas popierius tampa tiesiog kažkokia liekana. Tačiau juk nieko baisaus – niekas ir nesitiki jų naudoti net kelis sezonus.

Vata ir skudurai

Šitas būdas būdavo taip pat populiarus, tačiau jeigu mediniai langai labai dideli, o gal jų labai daug (kaip, pavyzdžiui, mokykloje), tada ne taip ir patogu. Nes reikia turėti labai daug šio ištekliaus. Be to, po pirmojo panaudojimo reikia kažkaip viską išskalbti, išdžiovinti, o audiniai vis tiek liks surambėję. Nors mes kaime namuose tuos skudurus sutvarkydavome, susidėdavome į maišus ir paruošdavome kitiems metams. Tai štai kiek daug visko tenka imtis tada, kai nori pragyventi su senais langais, užuot susidėjus namus.

Izoliacija

Lipni izoliacinė juostelė visada padeda pritvirtinti kamšalą, kad ir kuris jis būtų – skuduras, popierius, vata. Tačiau su šia izoliacija kartu sukuriamas ir tam tikras estetinis vaizdas. Jeigu pavykdavo gauti baltos izoliacijos, o taip buvo gal tik du kartus, tai jokių problemų nejautėme. Tačiau tais dažniausiais atvejais, iš tėčio garažo atsinešdavome visas izoliacijas, kiek jų būdavo. Mėlynos, geltonos (dažniausiai), juodos. Kai suklijuodavome jas aplink langų, pasidarydavo panašu į garažą, kuriame kažkas kažką klijuoja ant langų ir tikisi, kad tai bus geriausias dalykas.Visgi, mes žinojome, kad tokia yra ta grožio kaina. Jeigu nori, kad viskas būtų gerai, turi labai stipriai pasistengti. Prisimenu metus, kai pagaliau užsisakėme naujus langus – tais metais nebereikėjo kamšyti langų.

Palikite atsiliepimą