Vyko gaisrininkų varžybos

Praėjusią savaitę einant per miesto centrą teko susidurti su keistu kultūriniu ir socialiniu reiškiniu. Aplink zujo daug gaisrinių, greitosios medicinos pagalbos mašinų, buvo padaryta ne viena autobokštelio nuoma, per mikrofoną šaukė pranešėjas. Stabtelėjau ir bandžiau suprasti, kas čia vyksta.

Atkreipiau dėmesį į autobokštelį

Viluna paslaugosRenginiui buvo reikalinga ir scenos, ir autobokštelio nuoma. Stovėjo iš viso du autobokšteliai, pakelti iš sunkvežimių ir specialių automobilių. Įsižiūrėjau, kas vyksta. Bokšteliais lipo gaisrininkai ir iš viršaus mėtė įvairius pripučiamus, bet sunkius daiktus. Tai atrodė beprasmiška, bet tik tol, kol nesupratau, kas čia vyksta. Pasirodo, tuo metu vyko rungtis, kurioje buvo imituojamas kažkoks baisus dalykas, kažkokie degantys namai ir panašūs ekstremalūs dalykai. Gaisrininkai turėjo imituoti tas tikrąsias gaisro sąlygas, kada iš tiesų tenka žmones ir turtą gelbėti iš labai aukštų pastatų, ir kada yra naudojama ne tik kopėčios, bet ir autobokštelis.

Išgąsdino manekenai

Tačiau, kol dar nesupratau, labai išsigandau ant takelių aikštėje gulinčio lavono. Bent jau iš pradžių atrodė, kad tai yra lavonas. Pagalvojau, kad gal tai žmogus, kuris jau nukrito nuo to autobokštelio. Tačiau pasirodo, tai buvo kažkas kitas, ir visas šis keistas veiksmas vyko labai greitai. Gal dėl to ne iškart supratau, kad vietoje lavono ten iš tiesų buvo tokiais atvejais dažnai naudojama lėlė – manekenė. Ji paprastai yra panaudojama tada, kai vykdomos panašaus tipo pratybos. Manekenas mokymams paprastai yra žmogaus dydžio ir svorio, taigi, tai tikrai panašu į žmogų. Mačiau, kaip gaisrininkai ir medicinos darbuotojai tuos manekenus dėjo ant neštuvų, tąsė pirmyn ir atgal, atliko dirbtinį kvėpavimą ir vykdė kitokias rungčių užduotis, kurios darbe virsta realybe.

Neįprasta šventė

Pasirodo, tokios gelbėtojų šventės vyksta kiekvienais metais įvairiuose miestuose. Tada būtinai reikalinga autobokštelionuoma, būna imituojamos visokios nelaimės, reikalingi ir tie netikri manekenai. Šventė padeda sustiprinti komandinį darbą. Varžybos dėl geriausio rezultato taip pat leidžia visiems gelbėtojams pasijusti itin svarbiais. O juk jie tokie ir yra. Žmonės, kurie dirba ne už pačius didžiausius darbus, atlieka gyvybės gelbėjimo, gaisro gesinimo ir kitas žmonėms taip reikalingas paslaugas. Kiekvienas ekstremalioje situacijoje norime būti išgelbėtas, tad šaunu, kad yra žmonių, kurių toks ir yra darbas. Pastovėjau dar prie lenktynių aptvaro apie 10 minučių ir pamaniau, kad tokia šventė kartais net geriau už kokį nors koncertą. Nes netikėta ir įdomu.

Palikite atsiliepimą