Prieš nėštumą – skuba įsidarbinti

Jurga sako, kad nors yra gera savo srities specialistė, bet visą laiką dirba pusiau legaliai arba ant autorinių sutarčių, trumpalaikių patentų. Tačiau jau kelios savaitės ją itin patraukė darbo skelbimai. Jauna moteris liūdi, kad, nors ir moka puikiai dirbti ir gali gerai finansiškai pasidarbuoti dirbdama savo darbus, tačiau turės įsidarbinti kažkur, pas kažką, kur jai gal net neskirs didelio atlyginimo. Viso to priežastis – artėjantis nėštumas.

Skundžiasi socialinių garantijų prastumu

Ieškau darboKaune gyvenanti moteris neseniai sukūrė šeimą „ne iš reikalo“ ir norėtų tapti mama. Tačiau čia tenka atsigręžti į visas savo darbo patirtis. Psairodo, puikias makiažo ir gelinio lakavimo paslaugas teikianti moteris negali normaliai pagrįsti savo darbo. Dažnai jai tekdavo tuos pačius darbus atlikti neišmušant jokio kvito, taigi, mokesčių sumokėta ne tiek ir daug. Be to, dirbant tiek pagal idividualios veiklos pažymą, tiek pagal patentus ar autorines sutartis (ypač kai važiuodavo dirbti renginiuose, vestuvėse ir pan.), tie patys uždirbti pinigai traktuojami ne taip jau ir gerai. Tai yra, moteris, dirbdama pati ant savęs, uždirba visai nemažai, sumoka visus stabilius mokesčius, tačiau vėliau, kai skaičiuojamos motinystės pašalpos ir panašūs dalykai, jie nėra skaičiuojami tokiu pačiu principu, kaip skaičiuojant darbą, kada dirbama sudarius darbo sutartis. Tad moteris, nors ir skundžiasi, sako, jog tikisi ateityje būsiant tokius pokyčius. Kadangi nori gauti normalią motinystės išmoką, ji žino, jog jai apsimoka įsidarbini nors ir už minimumą kokiame nors kioske – vis tiek išmokos bus didesnės nei jas skaičiuojant pagal dabartinius kur kas didesnius, bet neva netinkamai įformintus uždarbius.

Darbo ieškosi ne tik pagal kvalifikaciją

Kristina sako, kad darbo Kaune tenka ieškoti visokio. Skelbimuose ji stebi visas skiltis, ne tik tuos darbus, kur siūlomi darbai grožio specialistėms. Kartais atrodo, jo uždarbis didesnis būtų ir dirbant kokioje nors kosmetikos ar batų parduotuvėje, negu kerpant plaukus priespaudos kupinoje kirpykloje. „Taip, man tai tikrai didelis žingsnis, perėjimas iš vieno į kitą etapus. Man tikrai svarbu, kad darbo aplinka nebūtų gniuždanti, kad mane gerbtų. Geriausiai jaučiuosi, kai dirbu tiesiog pati sau, nes savo darbą mėgstu. Bet, ką darysi, žinau, kad motinystės pašalpa yra svarbiau. Dėl to ir stengiuosi susirasti per skelbimus kažkokį kitą darbą, tokį, kuris galėtų man suteikti geresnes pajamas, leistų užtikrinti finansinį saugumą“, – sako Kristina.

Palikite atsiliepimą