Modulinio namo privalumai ir trūkumai

Lengvai surenkamas namasLietuvoje populiarėja Skandinavijoje populiarūs moduliniai namai. Tai specialių technologijų dėka pastatytas modulinis namas, kuris turi tokius privalumus, kaip greita bei paprasta statyba. Kitaip sakant, namo moduliai pagaminami gamyklose, o sklype tik surenkama visa pastato konstrukcija. Norint sužinoti ar jums tiktų toks namas, reikia sužinoti apie tokių namų privalumus ir galimus trūkumus.

Lietuvoje įprasta, kad namo statybos trunka metus ir ilgiau, todėl retai, kuris su džiaugsmu džiaugiasi tokiu ilgu procesu. Moduliniai namai pasižymi tuo, kad visą statybos procesą galima sutrumpinti ir pastatyti namą per labai trumpą laiką. Galima pasakyti, kad vidutiniškai modulinio namo statybos trunka apie 2 mėnesius. Žinoma, viskas priklauso nuo projekto dydžio ir sudėtingumo. Gali būti, kad gamyba ir surinkimas užtruks šiek tiek ilgiau, tačiau vis tiek tai bus daug trumpesnis laiko tarpas, nei statant kitų medžiagų mums įprastus namus, pavyzdžiui, mūrinius ar rąstinius. Taigi, laikas tenkantis namo statybai yra vienas iš didžiausių modulinių namų privalumas. Juk modulinį namą surinkti sklype trunka vos kelias dienas. Be to, reikia žinoti, kad iš gamyklos atvyksta apie 90 proc. namas, kuris jau pagamintas ir jame yra tai, ko reikia. Belieka tik atlikti darbus, kurie užima likusius 10 proc.

Galimas dvejopas pasirinkimas. Moduliniai namai gali būti gaminami iš medienos arba metalo konstrukcijos. Kartais manoma, kad medinė konstrukcija bus šalta ir nepatikima. Energetinio vertinimo metu paaiškėja, kad medinė konstrukcija vertinama kaip B klasės, tačiau tai nebus prastesnis namas, nei senos statybos. O metalo konstrukcija tinkamai apšiltinta turi A su pliusais vertinamas klases.

Kiekvienas modulinis namas turi ir dar vieną privalumą. Tai yra taupomi jūsų pinigai. Pagalvokite, kiek kainuos papildomos išlaidos, jei namą reikia statytis ne vienus metus? Juk kainuos gyvenimas nuomojamame būste arba turėsite nepatogumų gyvenant sename būste. Taip pat reikia įvertinti ir darbų kainas. Samdant darbininkus atskiriems darbams atlikti tikrai nesutaupyste, o įmonė, kuri atlieka visus darbus susijusius su namų statybomis tikrai nesikuklina su atlygio prašymu.

Trūkumų taip pat yra. Vienas iš didžiausių – kaina. Kainuoja moduliniai namai brangiau, nei paprastas mūrinis namas, tačiau skiriasi surinkimo greitis, nes galima įsikurti daug greičiau, o ir kokybę užtikrinti gaminant skydinius namus daug paprasčiau, nei mūrinio ar kitos įprastos statybos. Tereikia pagalvoti, kas jums svarbiau.

Palikite atsiliepimą