Maršrutai baidarėms

Vasarą Lietuvoje labai smagu plaukioti baidarės viduje, irkluojant, saulei šviečiant, smagiai keičiantis krantams abejose pusėse. Keletas maršrutų, kuriuos verta išbandyti šiais metais.

Plaukimas Varėne

Poilsis baidarėjeČia baidarės galėtų plaukti bet kokiu metų laiku, nors geriau, kai vanduo bent šiek tiek pakilęs. Kadangi upelis yra tikrai negilus, o daug kur ir per daug nusekęs. Dėl to kai kuriose vietose prasideda toks ruožas (ypač artėjant link pačios Varėnos), kur labai seklu ir visur prikritę šakų bei nuvirtusių medžių. Tai gali labai stabdyti ir apsunkinti kelionę, nes tokius dalykus vis nuolat tenka persinešti. Tiksliau persinešti tenka būtent pačią baidarę. Vėliau, artėjant link Varėnos, yra įplaukiama į Varėnos tvenkinius, kurie pasižymi nuostabia gamta. Visur žydi vandens lelijos, kitokie augalai, skraido ir plaukioja paukščiai.

Plaukimas Nemunu

Pavojingas, tačiau įdomus yra plaukimas Nemunu, kurį galima rinktis nuo bet kurios atkarpos, nuo bet kurios pusės. Tai srauniausia ir plačiausia mūsų upė, vadinama upių karaliumi. Deja, daug kas Nemuno plaukimui nesirenka dėl to, kad šiek tiek bijo. Upė iš tiesų labai plati ir klastinga, kasmet nusinešanti nemažai gyvybių. Kai kuriose Nemuno vietose susidaro tam tikri verpetai, kurie gali labai įtraukti žmogų. Dėl to plaukiant baidare reikia dėvėti gelbėjimosi liemenę, nesvarbu, mokate plaukti, ar nemokate, skęstate ar plūduriuojate ramybės būsenoje vandenyje. Tačiau plaukimas Nemunu yra malonus dėl tam tikros istorinės vertės, kadangi čia plaukė ir Nacionalinę ekspedicija, čia ir istoriniai sielių plukdymo takai.

Plaukimas Pietų Lietuvoje

Šiuose kraštuose yra taip pat daug upių ir upelių ir bene miškingiausios Lietuvos dalys. Dėl to čia su baidarėmis plaukti yra labai įdomu. Kaskart už kiekvieno posūkio nežinai, kas laukia. Miškų veidai skirgingi, kaip ir laukų, pro kuriuos prateka pasirinkti upeliai. Dažniausiai maršrutus pasiūlo patys baidarių nuomotojai. Jie gali pasiūlyti pagal tai, kokio įspūdžio plaukiantieji nori, ko jie išvis tikisi iš šios kelionės. Būtinai pasirinkite kažką naujo – nepasigailėsite, pamatysite naujų ir įdomių dalykų.

Plaukimas Ulos upe

Jeigu norėtumėte paplaukioti po etnografines vietoves Dzūkijoje, galima būtų pasirinkti plaukimą Ulos upe. Ji ypatinga, nes prateka po Zervynų kaimą, kuris yra gatvinis labai gražus dzūkiškas kaimas. Taip pat yra ir versmė – Ulos akis, kuri tiesiog purškia vandenį šalia upės. Plaukiant šia upe bus daug netikėtų vingių, posūkių, kliūčių, tačiau plaukti yra labai smagu.

Palikite atsiliepimą