Kokius dar daiktus ir prietaisus artimiausiu metu išmanieji telefonai nustums į užmarštį?

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai – tai visas funkcijų „rinkinys“. Gamintojai ypač daug laiko ir jėgų investuoja siekdami, kad įrenginiai turėtų kuo įmanoma daugiau funkcijų, palengvintų žmonių gyvenimą ir atstotų kitus prietaisus. Jei neseniai dar buvo kalbama, kad mobilieji telefonai taps kone visrakčiais, tai šiandien visa tai realizavosi. Jau nieko nebestebina, kad mobilusis telefonas turi integruotą puikios kokybės kamerą, kuri vaizdą fiksuoja ne ką prasčiau už gana profesionalų fotoaparatą. Taip pat žmonės naudojasi grotuvais, skaičiuoklėmis, garso įrašymo programomis, virtualiais kalendoriais ir dienotvarkėmis, tikrina el. paštą, susirašinėja su draugais, jau nekalbant apie visą gausybę programėlių, pradedant įvairiomis saugumui skirtomis, baigiant skirtomis vaikų pramogoms programėlėmis. Manote, kad jūsų telefonas nepakankamai funkcionalus? Apsilankykite bigbox.lt ir pasidairykite naujo.

Taigi kokius dar prietaisus ar daiktus mobilusis telefonas jau pakeitė ar ateityje pakeis?

Pinigai, kortelės

Išmanus telefonasTobulėjant ne tik įrenginiams, bet ir saugumo galimybėms, išsamieji telefonai tampa ir atsiskaitymo už prekes ar paslaugas priemonėmis. Pirmieji galimybe už pirkinius atsiskaityti mobiliaisiais įrenginiais pasinaudojo amerikiečiai ir Pietų Korėjos gyventojai. Sumokėti galima labai paprastai: reikia susiinstaliuoti specialią programėlę, tuomet telefoną pridėti prie skaitytuvo atsiskaitymo vietoje ir mokėjimą patvirtinti savo piršto atspaudu, kurį nuskaito specialus įrenginys. Ši naujovė Lietuvoje dar nespėjo įsitvirtinti, tačiau, tikimasi, greitai ir mes galėsime atsiskaityti paprasčiau. Tiesa, kai kurie bankai jau turi įvairių programėlių, palengvinančių naudojimąsi interneto banku ir mokėjimus.

Televizoriaus pulteliai

Išmanusis telefonas jau senokai išsprendė namuose nuolat pasimetančio pultelio problemą: TV kanalus jau galima perjungti pasitelkus išmaniuosius telefonus. Tokia funkcija išmanieji telefonai buvo praturtinti integravus infraraudonųjų spindulių siųstuvą. Tačiau tai ne vienintelė galimybė, nes išmaniuosius telefonus galima, pavyzdžiui, sujungti su televizoriumi ir raiškiame ekrane peržiūrėti telefone esančiais nuotraukas.

Automobilio rakteliai

Nauja mobiliųjų telefonų funkcija – automobilio spynos atrakinimas – buvo pristatyta jau 2016 metais. Taigi šiandien išmaniuoju telefonu jau realiai galima atrakinti automobilį. Tiesa, pasinaudoti tokia galimybe galėsite tik tada, jei turite naujausių modelių „Seat“ automobilius. Išmanusis telefonas leis ne tik atrakinti, bet dar ir užvesti automobilį – net ir nuotoliniu būdu. Tad pasitelkę išmaniąsias technologijas, vairuotojai gali užvesti automobilį vos keliais pirštų judesiais ar leisti automobilį vairuoti kitam žmogui. Patogu, tiesa?

Virtualios realybės įranga

Ar girdėjote apie virtualiąją realybę? O apie virtualios realybės akinius? Šiandieniniai mobilieji telefonai jau gali padėti kuriant virtualios realybės turinį. Naujausi išmanieji jau ne tik veikia su kitais prietaisais, leidžiančiais pasinerti į virtualiąją realybę, tačiau turi ir kameras, kurios aprėpia net 360 laipsnių kampą. Taigi nufilmuoti vaizdeliai bus dar tikroviškesni ir įtaigesni, juos čia pat, iškart nufilmavus, galima redaguoti, o nufilmuotu turiniu nedelsiant pasidalinti su draugais, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose.

Sieks likviduoti ir trūkumus

Telefonų gamintojai, tobulindami prietaisus, ieško būdų, kaip pagaminti kuo ilgiau neišsikraunančias baterijas. Taip pat jie ėmėsi spręsti smulkių klavišų problemą. Daug investuojama siekiant, kad telefonai svertų kuo mažiau, tuo pačiu didinant ekraną. Gamintojai puikiai suvokia, koks vartotojams brangus laikas ir kaip norisi greičiau veikiančio prietaiso, taigi tobulina procesorius ir diegia 4G interneto technologiją.

Vienas atsiliepimas apie “Kokius dar daiktus ir prietaisus artimiausiu metu išmanieji telefonai nustums į užmarštį?

Palikite atsiliepimą