Kas yra cnc frezavimas?

Tikriausiai daugelis esate girdėję frazę cnc frezavimas, tačiau tikrai ne visi žino kas tai yra. Trumpai tariant, tai metalo apdirbimas, metalo apdirbimo būdas ir procesas, ypač aktyviai naudojamas pramonėje. Verta paminėti, jog cnc frezavimo populiarumas vis auga, tai tampa paklausia profesija ir cnc frezavimo specialistai gali pasigirti patraukliais atlyginimais.

CNC sprendimaiTeisingumo dėlei reikėtų užsiminti ir apie tai, jog cnc frezavimas gali būti naudojamas apdirbant ne tik metalą, bet ir kitas medžiagas, t.y. plastiką ar medį. Visgi metalo apdirbimas naudojant šią technologiją yra pats populiariausias, todėl apie ją ir pakalbėkime.

Kodėl cnc frezavimas toks populiarus?

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, jog cnc frezavimas savo populiarumą užsitarnavo ne be priežasties. Šis metalo apdirbimo būdas suteikia labai plačias galimybes – kadangi frezuojama visomis įmanomomis ašimis, pasiekiamas labai didelis universalumas. Gali būti gaminami įvairaus dydžio gaminiai, turintys įvairiausių unikalių detalių ir t.t.

Be to, toks procesas yra labai tikslus. Laikai, kuomet ruošiniai buvo frezuojami su rankiniais įrankiais jau seniai praeityje – dabar viską daro mašinos ir protingos staklės, kurias prižiūri profesionalai. Cnc frezavimo staklės yra programuojamos, todėl galima pagaminti lygiai tokį patį gaminį, kaip yra nurodyta brėžinyje. Tai reiškia, jog išgaunamas neįtikėtinas tikslumas. Žinoma, norint viską padaryti labai tiksliai, reikėtų nepamiršti, jog ir pats brėžinys turėtų būti tikslus, neturėtų pažeidimų. Taip pat reikia turėti omenyje, jog skirtingi metalai pasižymi skirtingomis savybėmis – negalima lyginti aliuminio su nerūdijančiu plienu ir pan., todėl tai irgi turi atsispindėti techninėse charakteristikose.

Kiti nenuginčijami cnc frezavimo privalumai tai našumas ir patikimumas. Tokias stakles galima labai lengvai pritaikyti masinei gamybai. Pavyzdžiui sėkmingai pasigaminus vieną automobilio detalę, ją galima nedelsiant pradėti gaminti tūkstantiniais tiražais – dėl to nekils jokių sunkumų, viskas bus atliekama su tais pačiais nustatymais ir medžiagomis. Žinoma, procesą vis tiek turi prižiūrėti profesionalai, tačiau tai nereikalauja didelių papildomų investicijų ar laiko sąnaudų. Kalbant apie patikimumą – cnc frezavimas užtikrina itin mažas paklaidas ir nenutrūkstantį procesą, kuris leidžia tokį frezavimo būdą pavadinti tikrai patikimu. Jei jums reikia pagaminti didesni kiekį ruošinių, galite būti ramus, jog patikėję šį reikalą profesionalams dirbantiems su cnc staklėmis visą užsakymą gausite laiku ir būtent tokį, kokio jums reikia. Be to, cnc frezavimas leidžia gana tiksliai paskaičiuoti preliminarias kainas, todėl tai yra dar vienas privalumas.

Palikite atsiliepimą