Ką aplink mus tvarko samdyti žmonės

Ar pagalvojate, kaip atrodytų mūsų aplinka, jeigu nebūtų tų žmonių, kurie kasdien kruopščiai valo laiptines, tvarko mūsų namus ir kiemus? Kažin, ar būtų galima taip lengvai džiaugtis iš tiesų gerai atrodančiais namais, laiptinėmis ir kiemais. Ką tvarko viešųjų erdvių aplinkos tvarkytojai?

Mūsų laiptinės

Laiptinių valymasDažniausiai daugiabučių gyventojai patys ne valo laiptines, nes tą padaro samdyti žmonės. Arba jie gali būti priskirti būstą administruojančios tarnybos, arba gali būti atskirai pasamdyti. Daugiausiai priežiūros laiptinei reikia tuo metų laiku, kada daugiau drėgmės, purvo, šalčio. Tuomet tikrai labai svarbu turėti švarią laiptinę, nes nesinori tiek dumblo ir purvo ant batų neštis į namus. Tačiau ir be to yra ką tvarkyti kitu metu. Pavyzdžiui, bet kuriuo kitu metu vis tiek pirmame laiptinės aukšte susikaupia daug nešvarumų, nes tai erdvė, kurioje kone kiekvienas mielai pereina ir palieka savo pėdsaką. Taigi, laiptines tvarkyti reikia, jeigu norisi gyventi gražiau.

Mūsų kiemai

Pastebime kad gyvenant viešose vietose tvarkome gerbūvį patys tik tada, kai to nepadaro samdyti darbuotojai. Jeigu žemės ir pievos dalis yra iš gatvės pusės, tai ją tvarko tie, kas yra pasamdyti. Tačiau vidiniai kiemai dažnai lieka pačių gyventojų atsakomybė, gal dėl to kartais ir būna ten sutvarkyta viskas ne taip jau ir pasigėrėtinai. Kartais gyventojai tarpusavy pykstasi tiesiog dėl to, kad kažkas turi šunį, kitą augintinį, ir pastarasis palieka išmatas. Tiksliau, šeimininkai jų nesurenka. Taip jau yra, gali prisamdyti kiek nori tvarkytojų, kurie dės savo pastangas, tačiau jeigu žmonės patys yra netvarkingi ir tingi bent šiek tiek apsišvarinti, tai sunku tikėtis, kad nutiks kas nors gero ir turėsime tikrai tvarkingus namus ir aplinką.

Aplinka

Mūsų šaligatviai taip pat yra švarūs tik dėl to, kad juos samdyti žmonės tvarko. Reikia lapus nušluoti, ir popierius surinkti, ir švirkštus (jeigu jų būna), ir nuorūkas. Ir gatvės pačios savaime neapsišvarina: viską daro žmonės, nuoširdžiai ir sunkiai kasdien dirbantys bei gražiai sutvarkantys mūsų visų mylimą Lietuvą.

Palikite atsiliepimą