Darbas emigracijoje dažnai prasideda šiltnamyje

Šiltnamiai jumsKas yra tas pradžios taškas lietuviams studentams, norintiems vasarą padirbėti Anglijoje arba Norvegijoje? Labai dažnai tai yra fermos ir jose esantys šiltnamiai, kuriuose auginami įvairūs vaisiai, uogos, daržovės, o visus ūkio darbus dirba emigrantai iš Rytų Europos. Žinoma, po Brexit situacija gali pasikeisti, tačiau apskritai tai yra toks dalykas, kurį žmonės tikrai gali padaryti, jeigu nori užsidirbti. Anglijoje šiltnamiuose dirbusi Eglė sako, kad toks darbas jai vasaromis, kol buvo studentė, patikdavo, tačiau labiau įsitvirtinti Anglijoje mergina nenorėtų – jai patinka gyventi Lietuvoje.

Uogų fermos matosi nuo kelio

Anot Eglės, tie šiltnamiai Anglijoje yra visai kitokie negu čia. „Buvau pripratusi prie nedidelio močiutės šiltnamio, kur mažame plote auga kelios lysvės agurkų, ridikų ir salotų, o nuvykusi ten pamačiau tikrai visiškai kitokius mastus. Tie, kas nėra to matę, gali ir labai nustebti, nes tai visiškai kitoks vaizdas negu iki tol matytas. Jau kai keliu važiuoji, iš toli matai, kad yra tokie labai ilgi ir dideli šiltnamiai, jie jau nuo kelio gerai matosi. Ir ten būtent ir vyksta visas tas darbas“, – sako ji.

Dirba daugiataučiai

Eglė sako, kad šiltnamiai emigracijoje sutalpina labai daug skirtingų tautų darbuotojų. „Paprastai patys britai tų darbų nedirba, jie mėgsta aukštesnius postus gauti. Aišku, mes savo šaly irgi taip tvarkytumėmės, visi nori kuo geresnės vietos. Bet atvykstantiems iš kitų šalių, kur pragyvenimo lygis labai blogas, tai ir tas darbas šiltnamiuose atsiperka kaip vadovo kėdė Lietuvoje. Mums tai dar mums, o štai lenkams dar labiau verta ten dirbti. Dirba šiltnamiuose ir latviai, kurie savo šalyje patiria nedarbą. Taip pat yra vizas gavusių rumunų ir bulgarų, kuriems už tą atlygį išeina po sezono kone pusę namo savo šalyje pasistatyti. Tad ten tikrai sutelpa po vienu šiltnamio stogu daug skirtingų tautybių ir visi gražiai sau dirba“, – sako ji.

Pripranta prie klimato šiltnamyje

Darbu ir uždarbiu lieka patenkinti tiek lietuviai, tiek kitų tautų atstovai, sako Eglė. „Gal iš pradžių ir sunku patikėti, kad dirbant tokius ūkio darbus tu gali nepavargti, bet šiaip jau organizmas prie visko prisitaiko. Ar tu Lietuvoje kontoroje su popieriais labai greitai nuo ryto iki vakaro suksiesi, ar tu ten greitai skinsi uogas arba kažką ravėsi. Galiausiai ir tas klimatas ima darytis nuostabus, nes šiltnamyje visada šilta ir niekada nelyja“, – prisimena Eglė.

Palikite atsiliepimą