Stogdengys – tai gyvenimo būdas

Ką reiškia būti stogdengiu, kai gyvename technologijų amžiuje ir kas antras žmogus kažką dirba su kompiuteriu? Ar profiliuotos skardos kaina yra tas dalykas, kurį žino kiekvienas stogdengys? Ar sunku dirbti darbą, į kurį turi važiuoti net blogu oru ir dirbti lauke? Kaip tampama stogų dengėju? Apie visa tai kalbamės su Giedriumi, kuris jau daug metų dirba šioje srityje.

Kaip tapai stogdengiu?

Stogo dengimo galimybėsTurbūt turi jau vaikystėje turėti kažkokį polinkį į konstravimą. Kam patinka literatūra, poezija, menai, tam nebūtinai patiks fizika, chemija, matematika. Dažniausiai taip pasiskirsto tarp berniukų ir mergaičių. Man atrodo, kad visos specialybės vertos dėmesio, svarbu, kad žmonės sąžiningai dirbtų. Aš džiaugiuosi, kad pasirinkau tokią sritį, kuri man buvo prie širdies. Meilę garažo įrankiams įskiepijo senelis, su kuriuo dažnai garaže taisydavau jo nuolat gesdavusią mašiną. Tėvai buvo humanitarai, tikėjosi, kad ir aš toks būsiu. Tačiau manęs netraukė. Tad esu auklėtas su knygomis, o vėliau nusukęs visai kitais keliais. Bet, kai tik baigiau mokyklą, kritikos sulaukiau dėl savo pasirinkimų. Visi galvojo, kad suksiu kažkur į aukštąjį mokslą, o aš pasukau kažkur visai kitur – į profesinę mokyklą. Vėliau dėl aukščio meilės pasirinkau stogdengio profilį.

Ar didelė Lietuvoje profiliuotos skardos kaina?

Sakyčiau tikrai nebloga. Lietuvoje apskritai galima įsigyti palyginti nebrangių statybinių medžiagų, ir jos bus kokybiškos. Turime susisiekimą su visokiais gamintojais, ir tai labai dėkinga situacija.

Kokiomis medžiagomis dažniausiai keiti stogą?

Man labiausiai patinka dirbti su profiliuota skarda. Mėgstu lankstyti skardą su jai skirtais įrankiais, man tai kaip kažkokia meditacija. Aišku, gal ne visada taip tobulai padarau, kaip būna iš masinės gamybos. Bet užtai galiu pagaminti greitai ir nebrangiai nestandartinius sprendimus.

Ar klientai sąžiningi?

Kaip kurie. Būdavo anksčiau sąžiningi. Dabar jau kelis kartus per sezoną vis pataikiau ant tokių, kurie buvo piktavaliai, apgaudinėjo, siekė sau naudos, nesumokėjo visko. Manau, teks griežtinti savo sutartis ir reikalavimus prieš priimant kiekvieną užsakymą.

Ko nebėgi į užsienį? Juk statybininkai dabar gerai ten uždirba.

Na kažkur pabėgti gal ir norisi, bet tik atostogoms. Man tikrai labai patinka karštą lietuviškos vasaros dieną būti aukštai ant stogo ir nuo jo matyti viską aplink. Tai man teikia daug malonumo, ir nežinau, ar norėčiau jį keisti į didesnius pinigus kitoje šalyje.

Ačiū už pokalbį!

Palikite atsiliepimą