Polietileno plėvelės panaudojimas

Maisto gamybos ir sandėliavimo industrija auga ir keičiasi diena iš dienos. Pokyčiai čia yra visiška kasdienybė, nestebinanti nieko – nei vartotojų, nei įmonių, kurios gamina įvairias pakuotes ar technologinius sprendimus pakuotėms. Viena iš tokių įmonių – Lietuvoje veikianti uab „Umaras“, kurių interneto tinklapį galite rasti adresu http://www.umaras.lt/.

Polietileno plėvelė yra tikriausiai pats populiariausias sprendimas pakuoti maistą ir įvairius maisto produktus. Viena iš pagrindinių priežasčių lemiančių tokį populiarumą yra saugumas. Būtent plastikinės plėvelės sugeba apsaugoti maistą nuo užteršimo ir tai daro daug geriau, nei daugelis kitų panašių, pakavimui skirtų medžiagų. Dar viena priežastis, kodėl absoliuti dauguma verslų renkasi savo maisto produktus pakuoti į polietileno pakuotes – jos gali prailginti maisto galiojimo laiką. Pats laikas savaime neprailgėja, tačiau polietileno plėvelė jį maksimalizuoja, t.y. supakavus į kitas medžiagas, maisto galiojimo laikas neabejotinai trumpėtų.

PET pakuotesNe ką mažiau svarbu ir tai, jog polietileno plėvelė turi gerą prekinę išvaizdą. Gerai supakuotas maisto produktas atrodo patraukliai, pirkėjai gali matyti visas jo savybes. Pati plėvelė yra labai lengva, jos formavimas yra itin paprastas. Taip pat paprasta ant plėvelės spausdinti įvairią informaciją ir grafiką, todėl tai dar viena priežastis, kodėl prekybininkai ją taip mėgsta. Galiausiai, pati plėvelė yra lengvai atrūšiuojama ir perdirbama. Kad ir kiek daug būtų kalbų apie polietileno žalą aplinkai, ji pranyksta iškart, kai atliekos yra tvarkingai rūšiuojamos ir perdirbamos.

Egzistuoja bent keletas skirtingų polietileno plėvelių naudojamų maisto pramonėje. Visos jos skiriasi tam tikromis savybėmis.

Didelio tankio polietilenas

Didelio tankio polietileno plėvele yra kur kas atsparesnė įvairiems skysčiams ir rūgštims, kurie gali pažeisti plėvelę. Be abejonės tai pati labiausiai paplitusi polietileno plėvelių rūšis. Pagrinde toks didelio tankio polietilenas yra naudojamas gaminti buteliams, kuriuose laikomas vanduo, pienas, sultys ir pan., margarino indeliams, sausų pusryčių dėžutėms bei parduotuvių maišeliams ir šiukšlių maišams.

Mažo tankio polietilenas

Mažo tankio polietilenas yra idealus pasirinkimas pakavimams, kuriuose susiduriama su aukšta temperatūra. Iš mažo tankio polietileno gaminamos pakuotės maistui ir šaldytiems produktams, skysčiams.

Polipropilenas

Tai itin skaidri plėvelę, dažniausiai naudojama ten, kur norime kuo geriau atskleisti produkto išvaizdą. Geriausi pavyzdžiai būtų salotų dėžutės, jogurtų indeliai.

PET pakuotės

PET pakuotės pasižymi geru atsparumu išorės veiksniams, todėl jos dažniausiai naudojamos gazuotų gėrimų buteliams, saldumynų ir kitų panašių produktų pakuotėms.

Palikite atsiliepimą