Pirkimo internetu garantijos Lietuvoje

Pirkimas internetu iš tokių parduotuvių kaip 1a.lt arba kitokių lietuviškų interneto parduotuvių klientams suteikia nemažai garantijų. Būtent tai atsakingiausius pirkėjus ir verčia rinktis būtent lietuviškas interneto parduotuves. Kokios tos garantijos?

Grąžinimas per 14 dienų

Parduotuvė itnernetePerkant iš 1a.lt, kaip ir iš kitų pagal LR įstatymus veikiančių parduotuvių, yra suteikiama 14 dienų grąžinimo garantija. Ši tvarka įvesta darant prielaidą, kad žmonės gali apsigauti pirkdami dalyką, kurio nėra matę. Tad net jeigu kažkas pardavinėtų nekokybiškus dalykus už kelis centus, pirkėjas vis tiek galėtų reikalauti pinigų grąžinimo, pamatęs, kad prekė ne tokia, kokios tikėtasi. Žinoma, dėl mažų sumų žmonės retai kreipiasi, kadangi nenori gaišti laiko. Visgi, su tokiais pirkiniais kaip batais arba drabužiais tai labai praverčia, mat išmiera ant etiketės nebūtinai reiškia, kad drabužis ar avalynė tau tiks. Tad galima pasimatuoti ir grąžinti. Internetas taip pat negali tiksliai perduoti visų savybių ir tik apžiūrėjus daiktą galima įvertinti, ar jis yra toks, kokį pirktum ir pamatęs realybėje. Jeigu jis ne toks, kokio nori – galima grąžinti be jokių įrodinėjimų, kad kažkas negerai. Nereikia net paaiškinimo. Būtent dėl to daug žmonių drabužius ar avalynę siunčiasi iš Lietuvos pardavėjų. O štai pirkiniai iš Kinijos keliauja tik nebijantiems rizikuoti. Žmonės žino, kad iš ten užsakytos prekės gali netikti, o jeigu netiks, teks bandyti parduoti internete, nes grąžinti pardavėjui vargu, ar bus galima.

Grąžinimas iškart, jeigu siunta apgadinta

Dar vienas variantas – siuntos Lietuvoje grąžinimas iškart, jeigu ją priimant pastebima, kad kažkas apgadinta, kažkas negerai. Tai galima padaryti iškart ją imant, dėl to, kai prekes atveža kurjeris, verta apžiūrėti, ar viskas tikrai gerai. Jeigu atkeliauja apgadinta siunta iš užsienio parduotuvės, laukia ilgas paieškų procesas, kol pavyks gauti, ko nori.

Pardavėjas niekur nepabėgs

Dar vienas pasirinkimas, dėl kurio verta pirkti Lietuvoje, tai pardavėjo nepradingimas. Jeigu tik kils kokių nors problemų dėl pirkinio, pardavėjas liks čia ir jūs jį galėsite vienaip ar kitaip surasti. Surasti kažkur pradingusius interneto sukčius iš užsienio yra kone neįmanoma.

Saugumo reikėtų paisyti ir patiems

Žinoma, ir Lietuvoje gali pasitaikyti nesaugių pirkimų, tad saugumo reikalavimų, visų pirma, turi paisyti ir laikytis patys žmonės, kažką pirkdami. Naudotis tik saugiu ryšiu, stengtis nusipirkti tai, kas atrodo realu, patikrinti, ar tai patikimi pardavėjai ir pan.

Vienas atsiliepimas apie “Pirkimo internetu garantijos Lietuvoje

  1. O jei tarkime prekė pažeidžiama ją gabenant? Tada jau sunku įrodyti tai ir atgauti pinigus, todėl jei jau apsipirkinėjama internetu reikia kreiptis iį patikimus siuntų gabenimo partnerius.

Palikite atsiliepimą