Kuo patrauklus Naujamiestis?

NaujamiestisKai esame vaikai, negalvojame, kaip ir kokiu būdu ateityje įgysime nekilnojamąjį turtą, daugiausiai, ką galvojame apie ateitį, tai kad užaugę tapsime kosmonautais. Tačiau štai suaugęs jaunas žmogus ima mąstyti, kur ir kaip jis nori gyventi, ir paaiškėja, kad šiuo metu butai Vilniuje Naujamiestyje tampa vienu aktualiausių pasirinkimų. Urbanistikos, miesto plėtros ir nekilnojamojo turto specialistais sako, kad tai, jog mieste dabar toks populiarus Naujamiestis ir butai jame, yra ne iš dangaus nukritęs reiškinys. Populiarumas kyla kaip ant mielių, o toks procesas yra nutikęs ir kitose šalyse.

Kuo patrauklus Naujamiestis

Žmonės, kurie perka naujus butus Naujamiestyje, ar įsirenginėja senus, dažnai priklauso jaunų ir aktyvių sostinės gyventojų sluoksniui. Tai dažnai yra Vilniaus gyventojai, gyvenime pabuvoję užsienyje, mėgstantys Berlyną, turintys skonį, žinantys, kas yra skandinaviškas dizainas. Jiems nė motais, kad Naujamiestyje nėra parkų ir sodų (išskyrus iš šono besiglaudžiantis Vingio parkas). Jiems patinka „industrinė“ miesto aura, kaip jie patys mėgsta sakyti.

Naujamiesčio privalumai atsiskleidžia vos pažiūrėjus į žemėlapį – rajonas yra visiškai šalie miesto centro, taigi, gali kad ir pėsčiomis patekti ten, kur nori. Pasivaikščiojus po Naujamiestį taip pat matai, kad jo architektūra yra gražesnė nei kokių Fabijoniškių, dirbtinai suformuoto rajono su sovietiniais daugiabučiais. Naujamiestis turi savo istoriją, įrašytą ir į skirtingų laikotarpių architektūrą. Be to, kartu yra ir stotis, o tai yra susisiekimo svarbiausias taškas. Galiausiai – kadangi dar Naujamiesčio populiarumas tik dabar šauna į padanges, tai nėra ir kainos tokios nežmoniškai aukštos, kad negalėtum ten gyventi. Tad Naujamiestis yra patrauklus ir dar kol kas įperkamas. Žinoma, senų prestižinių rajonų gyventojai gal nenorėtų ten keltis dėl gamtos trūkumo, neaiškios kaimynystės, per daug į plynus laukus išeinančias gatves, tarkime, vedančias iki oro uosto. Jaunimui Naujamiestyje ir veikti yra daugiau ką negu kokiame Antakalnyje – čia yra stiliaus studijos, parduotuvės, naktiniai klubai, kavinės, sporto klubai.

Vakarietiško pavyzdžio sekimas

Tačiau šis reiškinys, kada senas ir prastą vardą turintis rajonas paverčiamas prestižiniu, nėra unikalus reiškinys šioje Žemėje. Garsiausias tokio reiškinio pavyzdys būtų Amerikoje esančio Soho rajono pakeitimas. Beje, lyg tyčia Naujamiestyje yra ir „Soho“ naktinis klubas (arba buvo), savo pavadinimu tarsi raktu atrakinantis miestų plėtros istoriją. Ir kitose Vakarų šalyse prastų, bet strategiškai geroje vietoje esančių rajonų gyventojai dažnai išstumiami naujų ir stilingų miestiečių.

Palikite atsiliepimą