Kokia grindų danga geriausia?

Renkantis grindis namams atrandame didelį pasirinkimą įvairių dangų: laminatas, parketlentės, plytelės, kiliminė danga ir kt. Kuri danga patikimiausia? Kuri pigiausia ar brangiausia? Visiems iškyla daug klausimų, kai reikia nuspręsti ką pirkti.

Grindys būstuiŠiuo metu labai populiari grindų danga – laiminatas. Galima rasti didelį pasirinkimą įvairių spalvų, raštų ir kokybės: akmens, kietmedžio, spalvų, dydžių ir t.t. Didžiausias laminato pranašumas – kaina. Šiuo metu galima nebrangiai įsigyti labai gražiai atrodančio laminato, kuris labai patvarus, atsparus vandeniui ir įbrėžimams. Be to, laminato dangą galima labai paprastai patiems sudėti, nebūtina kviesti grindų klojimo specialistus. Iš trūkumų reikia paminėti tai, kad tai nėra natūrali medžiaga, o ir ne ilgaamžė. Dar vienas pasirinkimas – vinilinė grindų danga. Ji gali atrodyti kaip medis arba imituoti plytelių dangą. Iš privalumų reikia paminėti atsparumą drėgmei ar pelėsiams. Tai puikus pasirinkimas renkantis grindų dangą tokiose patalpose kaip virtuvė ar vonios kambarys. Vinilinė danga yra nebrangi, o priežiūra labai paprasta. Vis dėl to, kad vinilinė danga tarnautų ilgiau, reikia rinktis kokybiškas, nes pačios paprasčiausios labai greitai nusidėvės, o norint atnaujinti gali nepavykti to atlikti ir reikės keisti visą grindų dangą nauja danga. Keramikinės plytelės yra populiarios virtuvėse, vonios ar dušo patalpose. Tai labai praktiškas pasirinkimas. Ne tik šiose patalpose, bet ir svetainėse vis dažniau sutinkamas toks pasirinkimas. Dažnai plyteles renkasi žmonės, kurie turi augintinių. Plyteles prižiūrėti ir palaikyti švarą labai paprasta. Be to, plytelės visiškai nebijo drėgmės. Iš trūkumų galima paminėti plytelių tarpus, kurie reikalauja kruopštesnės priežiūros. Taip pat tai yra šalta grindų danga, palyginus su kitomis.

Atskiro dėmesio sulaukia natūralios medienos grindys, kaip kietmedžio ar parketlentės. Tokia grindų danga senai tapo klasika. Tiesa, iškart galima paminėti pagrindinį trūkumą – didelė kaina, tačiau viską atperka natūralumas. Kambarys, kuriame yra sudėtos tokios grindys išsiskirs savo natūralumu, jaukumu ir grožiu. Tokios grindys šiltos. Tiesa, priežiūros tokia danga reikalauja daugiau, o ir atnaujinti reikia reguliariai, tačiau norintys natūralumo ir jaukumo savo namuose visuomet pirmenybę teiks būtent tokioms grindims.

Tam, kad tinkamai pasirinkti grindis, reikia žinoti, kokie yra dangų tipai, kokie jų trūkumai ir privalumai. Išsiaiškinus visus skirtumus, galima bus pasirinkti tokią grindų dangą, kuri labiausiai tiks. Be to, nepamirškite ir apie grindų praktiškumą, kad namų švara taptų kuo paprastesnė.

Palikite atsiliepimą